Społeczeństwo i środowisko 25.08.2021
Zginęli, ratując kolegę (film)

25 lat temu – 12 sierpnia 1996 roku w tragicznych okolicznościach zginęli dwaj strażacy z OSP Żabiny: Paweł Kruszewski i Stanisław Gross. 19 letni wówczas i służący dopiero od trzech miesięcy w Ochotniczej Straży Pożarnej druhowie, bez zawahania pobiegli ratować rannego kolegę, poświęcając przy tym własne życie.

W uroczystościach wzięli udział bliscy zmarłych, mieszkańcy Żabin i Koszelew oraz m. in.: posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert, poseł na Sejm RP Robert Gontarz, senator RP Bogusława Orzechowska, bp toruński ks. Wiesław Śmigiel, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Tomasz Komoszyński, wicestarosta Krzysztof Aurast, wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski oraz radni powiatowi z przewodniczącym Michałem Struzikiem na czele.

Zginęli, ratując kolegę (film)
Fot: Materiał: Marcin Ostrowski (MD)Dodał: Benedykt Perzyński