Społeczeństwo i środowisko 14.05.2024
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Olsztynie

13 maja br. w Olsztynie obchodzono uroczyście wojewódzki Dzień Strażaka, oddając w ten sposób  hołd  tym, którzy z poświęceniem pełnią służbę na rzecz społeczeństwa i narażają własne życie dla dobra innych.

W uroczystościach wzięli udział m. in. wojewoda Radosław Król zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Józef Galica, komendant wojewódzki nadbrygadier Michał Kamieniecki, prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak, komendant powiatowy PSP w Działdowie st. bryg. Leszek Góralski, prezes ZOP ZOSP RP w Działdowie starosta Paweł Cieśliński oraz przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych.

Olsztyńskie uroczystości z okazji Dnia Strażaka rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy strażacy przemaszerowali ulicami Olsztyna do hali Urania. Tu, o godz. 13:00 odbył się uroczysty apel, w trakcie którego odznaczono ponad stu wyróżnionych strażaków. Podczas uroczystego apelu druhowie 4 jednostek OSP odebrali decyzje o włączeniu jednostek do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, w tym jedna jednostka z naszego powiatu: OSP Żabiny. Po oficjalnych uroczystościach wszyscy zgromadzeni na uroczystości mogli wziąć udział w pikniku.

BP

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: Mariusz GrabińskiDodał: Benedykt Perzyński