Kultura, edukacja, sport 30.07.2024
CZWARTY POWIATOWY WIECZÓR Z POEZJĄ I PROZĄ 2024

28 lipca br. miało miejsce czwarte, ostatnie już spotkanie XII edycji Powiatowych Wieczorów z Poezją i Prozą. To wydarzenie kulturalne finansowane jest ze środków Powiatu Działdowskiego.

Tym razem pogoda nie dopisała i z powodu deszczu i wiatru wieczór odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Gościem tego wydarzenia literackiego był aktor teatralny i filmowy Tomasz Sapryk, znany również z ról w serialach telewizyjnych. Towarzyszyła mu lokalna poetka, członkini Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa,  Elżbieta Szczepkowska, której wiersze były prezentowane podczas spotkania. Wieczór zaszczycili swą obecnością przedstawiciele środowisk twórczych Mławy, Ciechanowa i Działdowa oraz mieszkańcy miasta.

Podczas poetyckiego dialogu między bohaterami wieczoru ze sceny wybrzmiewały refleksyjne i osobiste wiersze poetki.  Prezentacji poezji towarzyszyły piosenki w wykonaniu Marty Wiadrowskiej, założycielki Szkoły Muzyki DoReMiFa w Lidzbarku. Ponadto publiczność miała okazję obejrzeć wystawę prac malarskich artystki – również z Lidzbarka, Magdaleny Rochoń.

Wieczór zorganizowało Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Miejskiego Domu Kultury w Działdowie. Patronami medialnymi tej imprezy byli: Moje Działdowo, Radio 7 – Północne Mazowsze i Działdowszczyzna, Gazeta Działdowska, Miesięcznik Dzień Dobry Działdowo.

Ostatnie spotkanie z cyklu Powiatowych Wieczorów z Poezją i Prozą było okazją do podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację tej imprezy.

Prezes Stowarzyszenia – Renata Buczyńska skierowała szczególne podziękowania do Powiatu Działdowskiego za sfinansowanie Wieczorów. Podziękowała również instytucjom współpracującym przy organizacji tej imprezy (Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury w Działdowie oraz  Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku), patronom  medialnym  oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do wsparcia organizacji Powiatowych Wieczorów z Poezją i Prozą

Nie obyło się również bez podziękowań ze strony przyjaciół z SDKS dla prezes Renaty Buczyńskiej za pasję i wysiłek, jaki wkłada w organizację wieczorów i wszystkie działania SDKS.

Na zakończenie spotkania na uczestników czekała  niespodzianka – egzemplarze ostatniego tomiku wierszy  Elżbiety Szczepkowskiej. Była to wspaniała okazja, aby uzyskać pamiątkowe wpisy od bohaterów wieczoru – aktora Tomasza Sapryka i poetki Elżbiety Szczepkowskiej.

Nadesłała Elżbieta Zakrzewska

Fot: Jadwiga Smółka, Ryszard MakszyńskiDodał: Benedykt Perzyński