Społeczeństwo i środowisko 30.07.2024
Uroczyste obchody Święta Policji w Działdowie

29 lipca br. na placu przy Zespole Szkół nr 1 w Działdowie obchodzono uroczyście ustanowione przez Sejm RP w dn. 21 lipca 1994 r., Święto Policji, w trakcie którego wręczono odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele komendy wojewódzkiej, m. in. zastępca komendanta insp. Radosław Drach, prokurator rejonowy Helena Podgórska, przedstawiciele zarządu powiatu: starosta Paweł Cieśliński, wicestarosta Krzysztof Aurast i członek zarządu Janusz  Kaczmarek oraz wójtowie: Tomasz Węgrzynowski i Sebastian Cichocki.

Służba policyjna jest pełna napięć i stresów, a pracownicy Komendy Powiatowej  Policji w Działdowie, podejmują decyzje, od których często zależy życie i zdrowie ludzi, dlatego w imieniu mieszkańców powiatu działdowskiego oraz własnym składam wszystkim pracownikom naszej powiatowej komendy serdeczne gratulacje z okazji obchodów Święta Policji.

Dziękuję za poświęcanie czasu i sił w służbie, za świadomie podejmowane ryzyko w trakcie działań interwencyjnych i za troskę o utrzymanie wysokiego autorytetu Policji w oczach społeczności lokalnej oraz za to, że nie bacząc na przeszkody i niedogodności, zdecydowanie i skutecznie realizujecie niełatwe zadania służbowe, ponieważ, w moim mniemaniu, zawód policjanta to trudny zawód, naznaczony poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi” – podkreślił w trakcie swojego przemówienia starosta Paweł Cieśliński i podsumował: Życzę, aby Wasz trud i zaangażowanie znajdowały uznanie w oczach mieszkańców, a policyjny mundur otaczał zawsze społeczny szacunek.

Benedykt Perzyński

Fot: Ryszard MakszyńskiDodał: Benedykt Perzyński