Kultura, edukacja, sport 27.08.2024
Uczcili pamięć o poległych i pomordowanych

26 sierpnia br. odbyły się na pograniczu Napierek i Bonisławia, w Uniszkach Zawadzkich, w Białutach i lesie białuckim, w Szczepkowie Borowym i  w Janowcu Kościelnym uroczystości z okazji Dnia Pamięci o Poległych i Pomordowanych na dawnym pograniczu w latach 1939-1945.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Działdowie: etatowy członek zarządu powiatu Janusz Kaczmarek i sekretarz powiatu Lidia Nyga-Skwara.

Inicjatorem upamiętnienia ofiar niemieckiej agresji było Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Olsztynie i Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Zawkrze” w Mławie, przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej w Kętrzynie i Muzeum Pogranicza w Działdowie.

BP

Fot: Erazm DomańskiDodał: Benedykt Perzyński