Społeczeństwo i środowisko 02.09.2024
Obchody 135-lecia OSP oraz 100-lecia Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Lidzbarku

31 sierpnia br. w Lidzbarku obchodzono 135-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej i 100-lecie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP. W obchodach uczestniczyli m. in. senator RP Gustaw Marek Brzezin, starosta Paweł Cieśliński i członek zarządu powiatu Janusz Kaczmarek.

Uroczystości objęły Mszę Świętą w kościele pw. św. Wojciecha w Lidzbarku, przemarsz na plac przy ul. Garbuzy, gdzie odbył się uroczysty apel. Po okolicznościowych przemówieniach wręczono odznaczenia  wyróżnionym druhom. Całość uświetnił koncert w wykonaniu orkiestr dętych.

/zdjęcie główne przedstawia senatora RP Gustawa Marka Brzezina i starostę Pawła Cieślińskiego/

Fot: Moje DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński