Kultura, edukacja, sport 20.09.2024
Aż 133 Stypendia Naukowe Starosty Działdowskiego dla naszych uczniów i absolwentów!

W dniu 19 września 2024 roku w Zespole Szkół im. Emilii Sukertowej–Biedrawiny  w Malinowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów  naukowych przyznanych przez Starostę Działdowskiego uczniom i absolwentom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Działdowski,  którzy  osiągają bardzo wysokie wyniki w nauce. Stypendia Naukowe Starosty Działdowskiego o łącznej wartości 267 500,00 zł otrzymało 133 uczniów i absolwentów!

Jestem pełen uznania dla Waszych znakomitych wyników w nauce. Świadczą one o Waszej ambicji, konsekwencji oraz dużej dojrzałości i odpowiedzialności. Jesteście dumą powiatu działdowskiego. Dziękuję Wam za Wasz wysiłek i życzę kolejnych sukcesów. Waszym Rodzicom dziękuję za wspieranie Was w dążeniu do celu, Nauczycielom za zaangażowanie w pracę, a Dyrektorom szkół za tworzenie uczniom warunków  do indywidualnego rozwoju. Cieszę się, że z roku na rok zwiększa się liczba Stypendystów, ponieważ świadczy to o coraz wyższej jakości kształcenia w naszych szkołach. Dzięki temu w tym roku maturzyści z powiatu działdowskiego pod względem zdawalności matury  zajęli I miejsce w województwie warmińsko–mazurskim. To ogromny sukces, którego gratuluję społecznościom wszystkich szkół – powiedział starosta Paweł Cieśliński, gratulując stypendystom wspaniałych osiągnięć w nauce.

W uroczystości wzięły udział rodziny stypendystów, przewodniczący rady powiatu Michał Struzik, wicestarosta Krzysztof Aurast, etatowy członek zarządu powiatu Janusz Kaczmarek, dyrektorzy oraz nauczyciele szkół prowadzonych przez Powiat Działdowski .

Wręczanie stypendiów naukowych rozpoczęto od laureatów i finalistów ogólnopolskich olimpiad oraz konkursów przedmiotowych. Otrzymało je troje uczniów.

Następnie starosta Paweł Cieśliński wręczył stypendia naukowe za osiągnięcie bardzo wysokich wyników na egzaminie maturalnym postaci średniej arytmetycznej na poziomie co najmniej 85% z wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Otrzymali je uczniowie z następujących szkół:

I LO w Działdowie: 26 stypendystów,

II LO w Działdowie: 8 stypendystów,

LO w Lidzbarku: 3 stypendystów.

W następnej kolejności zostały wręczone stypendia naukowe absolwentom, którzy osiągnęli  bardzo wysokie wyniki na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w postaci średniej arytmetycznej na poziomie co najmniej 85% z wszystkich egzaminów wyodrębnionych w danym zawodzie. Otrzymali je uczniowie z następujących szkół:

Technikum Nr 2 w ZSZ nr 1 w Działdowie: 47 stypendystów,

Technikum Nr 1 w ZS nr 1 w Działdowie: 24 stypendystów,

Technikum w ZS w Malinowie: 12 stypendystów,

Technikum w ZS w Lidzbarku: 7 stypendystów,

Technikum w ZSTiO  w Iłowie – Osadzie: 6 stypendystów.

Wszystkim Stypendystom jeszcze raz składamy gratulacje i wyrazy uznania za osiągnięcie bardzo wysokich wyników w nauce. Życzymy dalszych sukcesów oraz dziękujemy za kreowanie pozytywnego wizerunku powiatu działdowskiego w województwie i w kraju.

/zdjęcie główne przedstawia starostę wręczającego dyplomy stypendialne/

Fot: Marcin Ostrowski/Benedykt Perzyński. Materiał filmowy: Portal Moje DziałdowoDodał: Benedykt Perzyński