Społeczeństwo i środowisko 09.10.2024
Uroczyste otwarcie Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Działdowie

9 października 2024 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Działdowie, przy ul. Grunwaldzkiej 7, będącego owocem współpracy Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce i Powiatu Działdowskiego.

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży obejmuje opieką psychologiczną i psychoterapeutyczną dzieci przed rozpoczęciem realizacji nauki szkolnej i realizującej obowiązek szkolny oraz młodzież kształcącą się w szkołach ponadpodstawowych. Świadczenia psychologów i psychoterapeutów są udzielane bezpłatnie  w ramach umowy z NFZ.

Ośrodek oferuje pomoc osobom, które m.in.:

• mierzą się z problemami emocjonalnymi (obniżony-depresyjny nastrój, wahania nastroju, agresja),
  • mają problem z relacjami międzyludzkimi,
  • nie potrafią odnaleźć się w środowisku, grupie rówieśniczej,
  • nie radzą sobie ze swoimi problemami, lękami, obawami,
  • zmagają się z myślami i zachowaniami obsesyjnymi,
  • doświadczyły przemocy, sytuacji traumatycznych.

Rejestracja: tel.: 89 650 11 28 lub e-mail: osrodek.dzialdowo@ameryka.com.pl

BP

/zdjęcie główne przedstawia budynek, w którym mieści się Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Działdowie/

Fot: Benedykt Perzyński/ materiał filmowy: portal mojedzialdowo.plDodał: Benedykt Perzyński