Powiat Działdowski
W związku z realizacją ćwiczenia taktycznego z wojskami „OGNISTA BURZA-26”, prowadzonego na terenie stałego rejonu odpowiedzialności 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w najbliższych dniach mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą zauważyć zwiększoną obecność żołnierzy oraz pojazdów wojskowych.
Ćwiczenie ma charakter wyłącznie szkoleniowy i jest elementem planowego procesu szkolenia Sił Zbrojnych RP. W związku z tym w przestrzeni publicznej oraz na drogach mogą pojawiać się żołnierze i sprzęt wojskowy realizujący zadania szkoleniowe.
Prosimy o zachowanie spokoju – działania te nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Jednocześnie apelujemy o:
– niepublikowanie zdjęć i nagrań przedstawiających żołnierzy, pojazdy wojskowe oraz elementy infrastruktury wykorzystywanej podczas ćwiczenia;
– nieudostępnianie informacji dotyczących lokalizacji, tras przejazdu i miejsc stacjonowania wojsk;
– zachowanie szczególnej ostrożności na drogach oraz stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu.
Dziękujemy za wyrozumiałość oraz wsparcie działań szkoleniowych realizowanych przez żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.