Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 14.06.2021
Baseballiści Yankees Działdowo w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Rybnik 2021!

Baseballiści z Warmii i Mazur walczyli w miniony weekend na boiskach Małej Ligi Baseballu w Kutnie o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Rybnik 2021, będącej Mistrzostwami Polski w kategorii U-15. 12 czerwca Yankeesi spotkali się z Centaurami Warszawa. Mecz rozpoczął się o godz. 10.00, bezpośrednio po podróży, co spowodowało, że warszawska drużyna, która przybyła już w piątek, zaczęła mecz z wysokiego pułapu. Jeszcze zaspani baseballiści Yankees pozwolili zawodnikom Centaurów na wysokie prowadzenie 10:4 po 6 rundach! Pewni wygranej baseballiści ze stolicy nie docenili Yankeesów i ich wielkiej woli wygrywania. Zmobilizowani przez trenera Zdzisława Ziółkowskiego nareszcie uwierzyli w swoją moc. W ostatniej zmianie zdobywali punkt po punkcie, doprowadzając do wyniku 11:10 na swoją korzyść. Pozostało tylko obronić wynik. Warszawiacy załamani takim obrotem sprawy, pogubili się w ataku, co skrzętnie wykorzystali Yankeesi, pokonując rywali 11:10! Po 15 minutach przerwy mieliśmy rozegrać mecz z gospodarzami półfinałów Stalą BIS Kutno. Czasu niewiele, ale atmosfera w zespole bojowa. Zwycięstwo dawało awans bezpośredni do  finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Rybniku, będącej także klubowymi Mistrzostwami Polski. Niestety oberwanie chmury, burza z ulewnym deszczem zalała boisko w Kutnie, które nie nadawało się do gry. Mecz po kilku godzinach oczekiwania  przełożono na niedzielę o 10.00 rano! Powrót kilku godzinny do domu, krótkie spanie i o 6.00 rano powrót do Kutna! Niestety w osłabionym składzie /kontuzja 2 zawodników/ dotarliśmy na mecz z gospodarzami, Stalą. Początek meczu 13-tego czerwca rozpoczął się pechowo dla Yankees. Już na początku 1 rundy, próbując zdobyć 3 bazę, miotacz Damian Skolmowski skręcił nogę i musiał opuścić boisko. Gospodarzom wychodziło wszystko, zdobywali punkt po punkcie do 3 zmiany, ale tylko dzięki fatalnym błędom w obronie Yankeesów. W 3 zmianie nastąpiło przełamanie i baseballiści z Warmii i Mazur wyszli na prowadzenie 12:5. I tu następuje w 4 rundzie katastrofa na całej linii, zmęczenie miotacza, błędy w ataku i obronie napędzają gospodarzy, którzy wygrywają rundę 9:0, ustalając wynik na swoją korzyść 14:12. Ostatnia runda miała być decydująca. Podobnie jak w pierwszym meczu z Warszawą drużyna Yankeesów postawiła „wszystko na  jedną kartę”. Wielka mobilizacja i zmiany dały efekt. Yankeesi wyszli na prowadzenie 19 :14! Nareszcie doskonała gra w ataku, dalekie wybicia pod home-run załamały gospodarzy. Zdobyli tylko 1 punkt a błędy w ataku przez Yankeesów zostały szybko wykorzystane i Stal Kutno opuszczała boisko ze smutkiem, a Yankeesi cieszyli się z bezpośredniego awansu do finału! Stal uległa również Centaurom 6:20, którzy wywalczyli awans do baraży o finał.

Pewny udział w finale OOM w Rybniku  w dniach 28.06-01.07 2021 uzyskali: Yankees Działdowo, Barons Wrocław i Silesia Rybnik a o 1 miejsce w barażach będą grać Centaury Warszawa, Demony Miejska Górka i Gepardy Żory. Liczymy na wsparcie naszego wyjazdu na finał do Rybnika i możliwość godnego pokazania się na Olimpiadzie /zakup kurtek baseballowych/.

Szeroka kadra Yankees Działdowo biorąca udział w przygotowaniach do OOM: Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Michał Łuniewski, Nikodem Borowski , Aleksander Stanisławski, Artur Mikowski, Tomasz Borowiec, Mikołaj Orpel, Aiden Dayton, Bartosz, Lepak, Przemysław Szajdek, Antoni Maier, Tomasz Skolmowski, Maciej Kowalski, Milena Wrzecionowska, Aleksandra Jakóbowska, Igor Balcerzak, Michał Pniewski, trenerzy Zdzisław Ziółkowski, Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski.

Dziękujemy za wsparcie samorządom miasta i powiatu oraz sponsorom.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

/zdjęcie główne przedstawia grupę mężczyzn/

Galeria

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński