Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 21.10.2019
Celne strzały samorządowców

16października br. na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Lidzbarku odbyły się Zawody Strzeleckie Samorządowców Powiatu Działdowskiego. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Działdowie. Do udziału w zawodach przystąpiło 7 drużyn reprezentujących Starostwo Powiatowe w Działdowie, Urząd Miasta w Działdowie, Urząd Miasta i Gminy w Lidzbarku, Urząd Gminy w Iłowie-Osadzie, Urząd Gminy w Płośnicy, Urząd Gminy w Działdowie i Komendę Powiatową Policji w Działdowie.

Zawodnicy brali udział w konkurencji strzeleckiej polegającej na strzelaniu z karabinka sportowego w pozycji siedzącej z odległości 50 metrów do tarczy pierścieniowej. Uczestnicy zawodów oddawali po 15 strzałów, z których 10 o najwyższej wartości przestrzelin podlegało ocenie. Czas strzelania był nieograniczony, a wyniki strzelań wyświetlały się na elektronicznej tablicy wyników.

Uczestnicy byli klasyfikowani w trzech kategoriach: drużynowej, indywidualnej – dla najlepszego strzelca i indywidualnej – dla najlepszego strzelca kobiety. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Działdowie. Drugie miejsce zajęła drużyna z Urzędu Gminy w Iłowie-Osadzie. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Urzędu Miasta i Gminy Lidzbark.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem wśród mężczyzn okazał się Zbigniew Skonieczek – przewodniczący Rady Gminy Płośnica. Wśród pań zwyciężyła Mirosława Tyszko – sekretarz  Gminy Iłowo-Osada.

Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii oprócz dyplomów otrzymali również Puchary za zajęcie pierwszych miejsc, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Działdowie. Oprócz tego każdy zwycięzca otrzymał upominek ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Działdowie.

KPP

Fot: KPPDodał: Benedykt Perzyński