Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 23.09.2022
Drużyny OSP Stare Dłutowo (kobieca) i OSP Kiełpiny (męska) najlepsze w powiecie!

17 września 2022 roku na stadionie sportowym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rybnie, odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach udział wzięło 12 drużyn, w tym 3 drużyny kobiece. Strażacy mierzyli się z ćwiczeniem bojowym oraz sztafetą pożarniczą 7 x 50 metrów, z przeszkodami.

Strażacy w pierwszej kolejności stanęli w szranki do konkurencji, jaką jest sztafeta pożarnicza. Polega ona na pokonaniu w jak najkrótszym czasie dystansu 350m, gdzie każdy uczestnik po kolei pokonuje przeszkody na swoich odcinkach. Są to m. in. rów z wodą, ściana i równoważnia. W drugiej kolejności, na zespoły Ochotniczych Straży Pożarnych, czekało wyzwanie w postaci ćwiczenia bojowego. Jest to niezwykle widowiskowa część rywalizacji, polegająca na zbudowaniu przez strażaków z przypisanymi funkcjami stanowiska wodnego, linii głównej i dwóch linii gaśniczych. Finalnie po nawodnieniu linii, zawodnicy operujący prądami wody, muszą strącić z podestów ustawione na nich pachołki oraz obrócić tarczę na statywie. Wszystko to ćwiczący muszą wykonać jak najszybciej potrafią.

Po wystartowaniu wszystkich drużyn w obydwu konkurencjach, komisja sędziowska podsumowała tabele punktowe i podziękowała za to, że zawody odbyły się w atmosferze czystej, sportowej rywalizacji oraz ogłosiła klasyfikację generalną która kształtowała się następująco:

Grupa „C” – kobiece drużyny pożarnicze:

 1. OSP Stare Dłutowo
 2. OSP Kiełpiny
 3. OSP Hartowiec

Grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze:

 1. OSP Kiełpiny
 2. OSP Stare Dłutowo
 3. OSP Iłowo
 4. OSP Niechłonin
 5. OSP Rybno
 6. OSP Petrykozy
 7. OSP Gródki
 8. OSP Dębień
 9. OSP Wysoka

Gratulujemy zwycięzcom i jednocześnie życzymy powodzenia w zawodach sportowo-pożarniczych OSP na szczeblu wojewódzkim, do których wygrana w zawodach powiatowych była przepustką. Rywalizację najlepszych drużyn OSP z naszego województwa, można będzie zobaczyć już w najbliższą sobotę 24.09.2022 r. w Górowie Iławieckim.

Na pochwałę zasługują wszystkie startujące drużyny, które swoją postawą pokazały wysoki poziom zaangażowania, wyszkolenia i przygotowania fizycznego.

Informacja: mł. kpt. Jakub Poniatowski

/Zdjęcie główne przedstawia uczestników w trakcie rywalizacji/

Galeria

Fot: Marcin ChylińskiDodał: Benedykt Perzyński