Społeczeństwo i środowisko 05.06.2024
Działdowo na liście 139 miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze

139 miast średnich w Polsce traci dystans do reszty kraju, w tym 14 z województwa warmińsko-mazurskiego. Tak wynika z ostatniej analizy Polskiej Akademii Nauk, dotyczącej miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze. To zła informacja dla mieszkańców m. in. Działdowa, które znajduje się w grupie miast stagnujących (umiarkowane powiększanie niekorzystnego dystansu, zła sytuacja gospodarcza). Oprócz Działdowa w tej grupie znajdują się również Bartoszyce, Braniewo, Ełk, Giżycko, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Mrągowo, Olecko, Ostróda, Pisz i Szczytno.
Miastami obniżającego się potencjału (silne powiększanie niekorzystnego dystansu, umiarkowanie zła sytuacja społeczno-gospodarcza) są dwa pozostałe miasta: Elbląg i Iława.

BP

Lista 139 miast średnich w Polsce, tracących dystans rozwojowy do reszty kraju, w załączniku:

/zdjęcie główne przedstawia działdowski ratusz/

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński