Kultura, edukacja, sport 21.08.2020
Działdowscy Yankeesi w weekend rozpoczynają sezon baseballowy 2020.

Yankeesi rozpoczynają rozgrywki baseballu. 22 sierpnia grają w Osielsku w ramach Bałtyckiej Ligi Baseballu z „Dębami”, zaś 23 sierpnia w meczu 1 ligi z Warsaw Dragons. Mecze rozpoczynają się w samo południe o 12.00.

„Dęby” Osielsko to drużyna grająca w polskiej extraklasie baseballu i zwycięzca Bałtyckiej Ligi Baseballu w sezonie 2019. Yankeesi w odmłodzonym składzie łatwo „skóry” nie sprzedadzą i powalczą o jak najlepszy wynik. W Osielsku wybiegną w następującym składzie: Mateusz Banach, Łukasz Przybułek, Daniel Wójcik, Dawid Jurkowski, Daniel Gruszczyński, Mikołaj Rojewski, Karol Wityczyn, Michał Cięszczyk, Grzegorz Łątkowski, Adam Wityczyn, Damian Skolmowski, Igor Piotrowicz, Filip Nowakowski. Natomiast w niedzielę w meczu inaugurującym 1 ligę zagrają: Maciej Lipiński, Kamil Olichwier, Bartosz Gajtkowski, Damian Zaczkowski, Daniel Gruszczyński, Mateusz Banach, Dawid Jurkowski, Daniel Wójcik, Radosław Reluga, Michał Cięszczyk, Karol Wityczyn, Igor Piotrowicz, Piotr Sobiewski, Mikołaj Rojewski.

Przeciwnik ze stolicy ma w swoich szeregach baseballistów z zagranicy i jest jednym z faworytów do zwycięstwa w lidze. Oczekiwanie na start lig i trudności związane z planem treningowym na ten czas zostaną za nami.  Najważniejsze, że można wyjść na boisko i poczuć sportową rywalizację.

Udział Yankeesów w ligach dzięki wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, samorządów miasta i powiatu działdowskiego oraz sponsorów.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński