Kultura, edukacja, sport 13.12.2017
Dziewczęta z Burkatu Mistrzyniami Rejonu IV!

12 grudnia br. w hali OSiR Nowe Miasto Lubawskie odbyły się Mistrzostwa Rejonu IV Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce nożnej dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze). Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów z Mroczna, Kurzętnika, Ząbrowa, Jamielnika i Burkatu. Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego wygrały z SP Jamielnik 3:0 (3 x Dżesika Gutowska), 1:0 SP Ząbrowo (Zuzanna Gmurczyk), 1:0 SP Mroczno (Dżesika Gutowska) i zremisowały 3:3 z SP Kurzętnik (2 x Martyna Gmurczyk i Dżesika Gutowska), zapewniając sobie awans do Mistrzostw Regionu II.

Skład SP w Burkacie: Sandra Markowska, Martyna Gmurczyk, Weronika Anbo, Wiktoria Bandachowska, Dżesika Gutowska, Zuzanna Gmurczyk, Wiktoria Słotwińska, Monika Kowalska, Agnieszka Gromke i Alicja Kaczorowska.

Nadesłał: Grzegorz Efczyński