Kultura, edukacja, sport 19.06.2019
Dziewczęta SP Burkat Mistrzem Województwa Ogólnopolskiego Turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka”

18 czerwca br. na stadionie w Wikielcu odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka” w piłce nożnej dziewcząt. W finale wystąpiły trzy zespoły: Gmina Lubawa, Gmina Iława i Gmina Działdowo, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Burkacie.

Pilkarki z SP w Burkacie w pierwszym spotkaniu dość pechowo, mimo dużej przewagi, zremisowały bezbramkowo z zespołem GKS LZS Wikielec (Gminy Iława), natomiast w drugim spotkaniu pokonały reprezentantki Gminy Lubawa 3:1, co zapewniło pierwsze miejsce  i  Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego Ogólnopolskiego Turnieju LZS „Piłkarska Kadra Czeka”. Dzięki zwycięstwu w turnieju zawodniczki SP w Burkacie wezmą udział w Finale Centralnym, który odbędzie się  w Siedlcach.

Skład SP Burkat: Roksana Markowska, Kamila Zawalich, Weronika Anbo, Zuzanna Stachowiak, Dominika Dreszler, Agnieszka Gromke, Aleksandra Gromke, Martyna Gmurczyk, Zuzanna Gmurczyk, Karina Kruszewska, Dżesika Gutowska, Julia Kowalkowska, Hanna Wiśniewska i Wiktoria Bandachowska.

Nadesłał: Grzegorz Efczyński

Fot: SP BurkatDodał: Benedykt Perzyński