Odbiór inwestycji Powiatu Działdowskiego „Przebudowa ulicy Lipowej w Płośnicy w ciągu drogi powiatowej nr 1288N”

29 sierpnia br. w Płośnicy odebrana została inwestycja Powiatu Działdowskiego „Przebudowa ulicy Lipowej w Płośnicy w ciągu drogi powiatowej nr 1288N”, której wykonawcą był Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Działdowie.

W odbiorze uczestniczyli m. in. starosta Paweł Cieśliński, wicestarosta Krzysztof Aurast, radny powiatu Hubert Jakubowski, wójt gminy Płośnica Michał Breski dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Działdowie Krzysztof Chyliński i kierownik DT PZD Kazimierz Skonieczny, zaś ze strony wykonawcy: przedstawiciele  Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Działdowie Tomasz Rozentalski i Mariusz Pazik.

Prace objęły przebudowę 757 metrów bieżących jezdni oraz wykonanie: 4 przejść dla pieszych, 4 wysp-azylu dla pieszych, 1 oznakowania przy przejściach dla pieszych i 2 znaków B-33.

Koszt inwestycji wraz z projektem i nadzorem wyniósł łącznie 4 036 569,33 zł brutto, w tym 2 825 598,53 zł brutto z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, zaś 1 210 970,80 zł brutto z budżetu Powiatu Działdowskiego.

BP

Fot: Mariusz GrabińskiDodał: Benedykt Perzyński