Kultura, edukacja, sport 10.10.2022
Hubertus 2022 w iłowskim Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

7 października br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie- Osadzie odbył się Hubertus 2022 pod Patronatem Starosty Działdowskiego Pawła Cieślińskiego.

Historię uroczystości organizowanej od 2016 r. przez Zespół Szkół Technicznych w Iłowie-Osadzie przybliżył uczestnikom w swoim okolicznościowym przemówieniu dyrektor szkoły Jacek Markiewicz. Po nim zabrał głos starosta Paweł Cieśliński, gratulując organizatorom świetnego przygotowania uroczystości.

W tym roku uczestnicy mogli podziwiać ekspozycje trofeów myśliwskich i okolicznościowe wystawki „leśne”, przygotowane przez Nadleśnictwo Dwukoły, koła łowieckie oraz uczniów Technikum Leśnego w Iłowie- Osadzie. Mogli również obejrzeć występy Szkolnego Klubu Wabiarzy Jeleni pod opieką Tomasza Gurzyńskiego, prezentujących sztukę wabienia zwierzyny oraz wysłuchać autorskiej piosenki Tomasza i Julii Gurzyńskich. Niewątpliwą atrakcją był również występ zespołu Sygnalistów Myśliwskich Forest Brass z Lidzbarka.

BP

Fot: ZSTiO w Iłowie-OsadzieDodał: Benedykt Perzyński