Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 24.10.2019
IV miejsce dla Yankees Działdowo w Bałtyckiej Lidze Baseballu

 W sobotę 19 października  w Kutnie Yankeesi Działdowo rozegrali ostatni mecz sezonu, mecz o III miejsce w największej lidze w Polsce z drużyną Stali BIS Kutno. Drużyna Stali to świeżo upieczony Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Początek meczu należał do działdowskiej drużyny, która radziła sobie bardzo dobrze prowadząc do 4 zmiany 7:3.Na pozycji miotacza występował Mateusz Banach, który nie pozwalał zawodnikom Kutna na zdobywanie punktów. Niestety, w meczach o medale rozgrywano tylko jedno, ale 9-zmianowe spotkanie, a do takiej walki nasza drużyna jeszcze nie była przyzwyczajona. Zmiana miotacza spowodowała, że inicjatywę przejęli gospodarze wygrywając mecz o brąz 18:7. Tym samym Yankeesi  uplasowali się na 4 miejscu, wśród 17 drużyn BLB, odnosząc 13 zwycięstw.

Galeria

Mimo wielu problemów sezon należał do udanych. W meczu o brąz w Bałtyckiej Lidze Baseballu 2019 zagrali: Damian Balicki, Paweł Karbowski, Maciej Wróblewski, Marcin Morawski, Mateusz Banach, Mikołaj Rojewski, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński, Michał Kempka i Igor Piotrowicz.

Klasyfikacja końcowa Bałtyckiej Ligi Baseballu:

 1. Dęby Osielsko
 2. Piraci Władysławowo
 3. Stal BIS Kutno
 4. Yankees Działdowo
 5. Dragons Warszawa
 6. Rookie Goats Poznań
 7. Kings Kraków
 8. Barons Wrocław
 9. Ravens Lublin
 10. Silesia Rybnik
 11. Centaury Warszawa
 12. Rawa Katowice
 13. Bielawa Kings
 14. Titans Szczecin
 15. Gepardy Żory
 16. Jastrząb Jastrzębie Zdrój
 17. Lisy Białystok

W przyszłym sezonie Bałtycka Liga Baseballu będzie liczyć ponad 20 drużyn. Dojdą nowe ekipy, m.in. Falcons Łódź, Demony Miejska Górka. Rozgrywki mają być połączone z ligą młodzieżową klubów uczestniczących w BLB.

Galeria

W tym roku Yankeesi po raz kolejny zagrali w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zajmując 4 miejsce, zaś w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików zajęli 3 miejsce. W sumie zdobyliśmy dla województwa 44 punkty. To wszystko dzięki wsparciu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Działdowskiego, Gminy Miasto Działdowo i sponsorów. Teraz czeka młodych adeptów sezon halowy: Mistrzostwa Halowe Województwa, Turniej Mikołajkowy i największy w Polsce turniej międzynarodowy, który w roku olimpijskim 2020, w marcu, będzie rozgrywany po raz 20 z udziałem 20 ekip!

Galeria

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński