Umowa dotycząca przebudowy drogi wojewódzkiej nr 542 została podpisana!

11 marca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie została podpisana umowa dotycząca przebudowy drogi wojewódzkiej nr 542. Umowę podpisali: marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, dyrektor ZDW w Olsztynie Waldemar Królikowski, starosta Paweł Cieśliński, wicestarosta Marian Brandt, burmistrz Grzegorz Mrowiński i wójt Mirosław Zieliński.

Zakres prac na długości 1,67 km drogi wojewódzkiej nr 542  to budowa ciągu pieszo-rowerowego, wzmocnienie nawierzchni oraz przebudowa sieci elektroenergetycznej, sanitarnej i telekomunikacyjnej w Działdowie. Wartość robót budowlanych wynosi blisko 13 mln zł, z czego 6,5 mln zł pochodzi z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego, ponad 3,2 mln zł wyłoży Gmina Miasto Działdowo, blisko 1,9 mln zł Powiat Działdowski i ok. 1,4 mln Gmina Działdowo. Odbiór końcowy przewidziany jest na koniec listopada br. Wykonawcą robót będzie Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Sp. z o.o. z Brodnicy.

Fot: UM w OlsztynieDodał: Benedykt Perzyński