Powiat Działdowski

A- A+

Wydarzenia 07.01.2019
Już wkrótce finał WOŚP i rozstrzygnięcie Konkursu Świątecznego

13 stycznia br. rozpocznie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w Działdowie połączony jest już tradycyjnie z rozstrzygnięciem 18. edycji Świątecznego Konkursu.

Celem tegorocznego finału WOŚP będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W Działdowie na ulice wyjdzie 110 wolontariuszy, którzy będą zbierać do puszek pieniądze na szczytny cel. Działdowska siedziba sztabu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie się mieścić w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Działdowie (ze względu na remont budynku MDK przy ul. Jagiełły 13), zaś szefem sztabu jest Marcin Król. Nasi wolontariusze zbierać będą datki w godz. 8.00-20.00. Również w tym roku będziemy mieli dostępny terminal do płacenia kartą, czyli można będzie wesprzeć konto fundacji bezpośrednio ze swojego konta czyli bezgotówkowo, szczególnie podczas licytacji jak i w ciągu całego dnia — informuje szef sztabu Marcin Król — Jeśli chcecie Państwo przekazać coś fajnego na licytację możecie się ze mną skontaktować telefonicznie i ustalimy szczegóły (tel. 662-161-136). Podczas finału zapraszamy serdecznie na program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z MDK. Nie zabraknie też licznych niespodzianek. A od godz. 18.00 rozpoczną się licytacje i rozstrzygnięcie Świątecznego Konkursu. Po zakończeniu licytacji i finału Świątecznego Konkursu zobaczymy pokaz fajerwerków – światełko do nieba. Wszyscy chętni będą mogli również zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

Organizatorami Świątecznego Konkursu konkursu są firmy ABP Computer, Mlekovita, Metalowiec, Maxi-Kaz i Działdowska Agencja Rozwoju S.A. Partnerem konkursu jest Miejski Dom Kultury w Działdowie. Patronat nad imprezą sprawuje Urząd Miasta w Działdowie. Tradycyjnie na uczestników konkursu będzie czekało mnóstwo atrakcyjnych nagród i niespodzianek. Do wygrania m.in. laptop, konsola, trzy drukarki, rowery i wiele innych nagród. Finał konkursu – losowanie nagród – zaplanowano na 13 stycznia o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Działdowie i połączony będzie z Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Regulamin konkursu na stronie internetowej www.abp.pl

Informacja: ABP Computer

Fot: ABP ComputerDodał: Benedykt Perzyński