Społeczeństwo i środowisko 02.04.2024

Dawna szkoła w Gródkach to bardzo duży kompleks. Do końca czerwca tego roku ma zakończyć się modernizacja pierwszego budynku, w którym powstaną pracownie symulacji medycznej dedykowane uczniom, osobom rehabilitującym się i seniorom. W kolejnym obiekcie znajdować się będą pokoje dla studentów, osób poddanych rehabilitacji kardiologicznej oraz część senioralna, czyli Dom Seniora. Dom ten ma zapewniać osobom starszym całodobową opiekę specjalistyczną. Kolejny budynek został przekazany spółdzielni socjalnej na stołówkę i catering z możliwością zamawiania posiłków. Obiekt po kotłowni posłuży na potrzeby archiwum powiatu. A ten po warsztatach jako Izba Pamięci i część muzealna. Planowana jest także budowa parku sensorycznego.

/zdjęcie główne przedstawia starostę Pawła Cieślińskiego/

Fot: materiał filmowy: portal moje-dzialdowo.plDodał: Benedykt Perzyński