Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 13.10.2020
Kadra Województwa Warmińsko-Mazurskiego ze srebrem na  Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w baseballu.

10 października 2020 roku reprezentanci Warmii i Mazur w kategorii U-12 walczyli w Warszawie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w baseballu. Na boisku SP 205 Warszawa, która jest „kopalnią baseballistów” i siedzibą Ekstraligowej drużyny WKB „Centaury”, odbywały się zawody finałowe strefy „A”,  obejmującej województwa: mazowieckie, ,łódzkie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie i kujawsko-pomorskie. W finale zagrały zespoły: Yankees Działdowo /WM/, Centaury Warszawa /MAZ/, Dęby Osielsko /KPM/, zabrakło Stali BIS Kutno /kwarantanna/.

Bardzo dobre mecze rozegrali nasi baseballiści, którzy już w pierwszym meczu trafili na gospodarzy. Centaury to mistrzowie sprzed roku i mający świetne zaplecze do uprawiania baseballu. Początek meczu to prowadzenie 2:0 gospodarzy ale tylko na chwilę , ponieważ dobra gra w ataku doprowadziła do stanu 9:2 dla Yankees Działdowo. Po 3 zmianach, przy stanie 14:5 było jasne że wygrana jest blisko. Jeszcze zryw Centaurów i koniec meczu. Wygrana Yankeesów 14:9  z baseballistami ze stolicy to duży sukces. Po krótkim odpoczynku rozpoczął się mecz z Dębami Osielsko. Pierwsze 2 zmiany to bardzo dobra gra Dębów w ataku i obronie i prowadzenie 8:0. Bardzo dobrze spisywali się miotacze z Osielska. W 3 zmianie my zagraliśmy wspaniale. Najpierw home run Maćka Kowalskiego /ponad 65 m/, a potem dalekie wybicie Antoniego Maiera i pełny obieg, poderwało zespół do walki.  Niestety, mecz zakończył się wygraną Dębów 14:4. Drużyna z Osielska pokonała również gospodarzy  (18:3) i zasłużenie wywalczyła złoto. Yankeesi zdobyli zatem srebro, a gospodarze, musieli zadowolić się brązem.

Organizatorzy wyróżnili statuetkami MVP drużyny Olka Stanisławskiego i najlepszego odbijającego Maćka Kowalskiego.

Skład Kadry Województwa Młodzików: Maier Antoni, Markowska Wiktoria, Tomaszewska Oliwia, Kowalski Maciej, Szostek Fabian, Stanisławski Aleksander, Warmiński Karol, Lepak Bartek, Kunowski Witold, Jakowicz Stanisław, Łukowicz Olaf, Ulatowska Maja, Jakóbowska Aleksandra. Trener i Koordynator Kadry :Zdzisław Ziółkowski. Trenerzy: Andrzej Krzykowski, Maciej Główczewski.

Dziękujemy za wsparcie Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiemu, Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu, Gminie Miasto Działdowo i Samorządowi Powiatu Działdowskiego.

Trener Koordynator Zdzisław Ziółkowski

Galeria

Dodał: Benedykt Perzyński