Kultura, edukacja, sport 06.06.2018
Podwójne zwycięstwo Yankees Działdowo w Bałtyckiej Lidze Baseballu.

3 czerwca br. na boisku w Działdowie Yankeesi dwukrotnie zmierzyli się z warszawskimi Smokami. W obydwu spotkaniach, zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze obiektu. W pierwszym meczu, Daniel Gruszczyński z Yankees  wybił swojego drugiego w tym sezonie home runa, natomiast w drugim spotkaniu, przy obsadzonych biegaczami trzech bazach, jego kolega z drużyny, leworęczny Mateusz Banach, również posłał piłkę za końcowe ogrodzenie i tym samym stał się pierwszym w historii BLB zdobywcą Grand Slama (home run za 4 punkty).

Podwójne zwycięstwa 11:3 i 22:6 pozwoliły zespołowi z Działdowa wyprzedzić o dwa punkty Dęby Osielsko, które mogły cieszyć się z pozycji wicelidera BLB zaledwie przez kilka dni. Tym razem działdowianie czujnie gali w obronie a w ataku był to chyba najlepszy mecz z dotychczasowych w lidze. Na wysokim poziomie grali miotacze Mateusz Banach, Paweł Karbowski, Mateusz Przybułek do gry których dostosowali się pozostali. „Smoki” ze stolicy w przedmeczowych wypowiedziach w mediach jechały do Działdowa po wygraną, ale Yankeesi nie odpuszczają żadnego meczu. Po raz kolejny trenerzy Aneta Prusak i Maciej Lipiński dali możliwość zagrania kadetom Piotrowi Sobiewskiemu i Wiktorowi Kowalskiemu. Relacje z meczu na żywo można oglądać na Live Stream i fanpage`u Yankeesów. Teraz w lidze BLB 3 tygodniowa przerwa i zespół działdowski czekają mecze w 1 lidze. 10 czerwca br. zagrają dwumecz z Demonami Miejska Górka  na „demonowych polach”, a tydzień później u siebie będą gościć lidera 1 ligi Rawę Katowice.

Yankees Działdowo – Dragons Warszawa 11:3

Dragons Warszawa – Yankees Działdowo 6:22

Podwójne zwycięstwo Yankees Działdowo w Bałtyckiej Lidze Baseballu.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Zdzisław ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński