Zdrowie 09.06.2020

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, że w związku z częściowym zniesieniem obostrzeń przez Rząd spowodowanych zagrożeniem COVID-19 w SPZOZ w Działdowie przywrócone zostają:

• przyjęcia planowe na oddziały zabiegowe i zachowawcze,
  • planowe zabiegi operacyjne,
  • zabiegi ambulatoryjne w Dziale Fizjoterapii,
  • inne planowe zabiegi diagnostyczno-terapeutyczne,
  • wykonywanie badań diagnostycznych i leczniczych,
  • z dniem 8 czerwca 2020 została przywrócona możliwość odbywania porodów rodzinnych,
  • nadal umożliwia się teleporady (nie dotyczy to porad tzw. Pierwszorazowych),
  • w zależności od oceny sytuacji epidemiologicznej ordynator/kierownik oddziału lub lekarz dyżurny może wyrazić zgodę na odwiedziny najbliższych członków rodziny w uzasadnionych przypadkach.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną każdy pacjent oraz odwiedzający będzie poddawany ocenie stanu epidemiologicznego i klinicznego związanego z identyfikowaniem osób podejrzanych o zakażenie lub zachorowanie wywołane koronawirusem SARS-CoV-2.

Dyrektor SPZOZ w Działdowie
lek. med. Ireneusz Weryk