Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 11.06.2018
Młodzież „wskrzesza” palanta!

8 maja br., został rozegrany w Działdowie Wielki Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych w Palanta o Puchar Starosty Działdowskiego To pierwsze tego typu wydarzenie w powiecie działdowskim. Na pomysł organizacji tak niezwykłego turnieju wpadła młodzież skupiona w Sejmiku Samorządów Uczniowskich Powiatu Działdowskiego. Wydarzenie to przygotowywane było przez młodych ludzi przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Palantowym.

Galeria

Wydarzeniu brało udział niemal 100 osób. To naprawdę dobry wynik, jak na pierwsze tego typu przedsięwzięcie. Młodzież przy organizacji tego wydarzenia wykazała się ogromnym profesjonalizmem. Zadbała o to, by każdy grający otrzymał wodę oraz posiłek dający siłę do dalszej sportowej rywalizacji. Mimo iż turniej był całkowicie amatorski, część zawodników właśnie podczas przedsięwzięcia nauczyła się zasad gry, emocje i sportowa rywalizacja towarzyszyły przez cały dzień. Najlepszą drużyną okazała się drużyna reprezentująca Liceum Ogólnokształcące w Lidzbarku. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Nr 1 w Działdowie, a trzecie Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Działdowie. W turnieju uczestniczyli również uczniowie: II Liceum Ogólnokształcącego w Działdowie, Zespołu Szkół w Lidzbarku, Zespołu Szkół w Rybnie i Zespołu Szkół w Malinowie.

Galeria

Dzięki wsparciu sponsorów każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Partnerami oraz sponsorami wydarzenia byli: Powiat Działdowski, Miejski Ośrodek Spory i Rekreacji w Działdowie, Techmor, Heinz Glas, Mazur Aqua oraz Zakład Mięsny Czaplicki. Podczas Turnieju odbył się także konkurs indywidualny, jego zwycięzcy otrzymali w nagrodzie vouchery na wyjazdy ze Student Travel.

Galeria

Informacja: Zarząd Sejmiku

Dodał: Benedykt Perzyński