Społeczeństwo i środowisko 20.01.2020
Obchody 100-lecia działalności Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie powiatu działdowskiego

17 stycznia 2020 r. w starej części działdowskiego zamku odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia działalności Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie naszego powiatu, w trakcie których wręczone zostały odznaczenia działaczom i wolontariuszom PCK oraz honorowym dawcom krwi.

„To sto humanitarnej i bezinteresownej działalności na rzecz mieszkańców naszego powiatu i na obchody tego jubileuszu wiele  osób działających w strukturach PCK i HDK” – podkreślił w swoim przemówieniu prezes Oddziału Rejonowego PCK w Działdowie Jerzy Giezek.

W uroczystościach wzięli udział: starosta Paweł Cieśliński, wicestarosta marian Brandt oraz etatowy członek zarządu Janusz Kaczmarek, których wyróżniono okolicznościowym medalem 100-lecia PCK.

Fot: Karol WrombelDodał: Benedykt Perzyński