Społeczeństwo i środowisko 18.01.2021
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów w Działdowie i Iłowie-Osadzie

18 stycznia br. w Działdowie, zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego  z dn. 26 maja 2020 r. odbyły się pierwsze obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów.  Organizatorami uroczystości byli: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Urząd Miasta Działdowo.

W imieniu Powiatu Działdowskiego i Starostwa Powiatowego w Działdowie wieńce składali na terenie poobozowym i przed katownią Selbstschutzu : wicestarosta Marian Brandt,  któremu towarzyszyli była więźniarka Teresa Krowicka i ks. Stefan Cegłowski, przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego Michał Struzik oraz radni Krzysztof Aurast, Wiesław Cieślak Grzegorz Kaszubski i Piotr Olszewski.

Również w tym dniu wieńce pod pomnikiem ofiar Durchgangsglager Illowo złożyli pracownicy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie.