Wydarzenia 11.01.2021

18 stycznia br. w Działdowie, zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego  z dn. 26 maja 2020 r. odbędą się pierwsze obchody Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów.  Organizatorami uroczystości są: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostwo Powiatowe w Działdowie oraz Urząd Miasta Działdowo.

Program obchodów:

10:15 – Hymn państwowy. Złożenie wieńców pod pomnikiem ofiar obozu koncentracyjnego KL Soldau (przy skrzyżowaniu ulic Chopina i Grunwaldzkiej).

10:45 – Przejazd do kościoła Św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Jana Matejki 59).

11:00 – Msza święta z homilią nawiązującą do Dnia Pamięci Ofiar Obu Totalitaryzmów na Warmii i Mazurach. Wystąpienia okolicznościowe.

12:30 – Hymn państwowy. Złożenie wiązanek pod tablicami znajdującymi się na dziedzińcu kościoła, upamiętniającymi ofiary obozów w Działdowie oraz Błogosławionych Męczenników (abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego i bp. Leona Wetmańskiego).

13:00 – Zakończenie uroczystości.

Informacja: UM W-M w Olsztynie.

Fot: Benedykt PerzyńskiDodał: Benedykt Perzyński