Społeczeństwo i środowisko 22.09.2020
Otwarcie nowego kompleksu biurowo-produkcyjno-magazynowego Classic Sofa w Lidzbarku

21 września br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanego kompleksu biurowo-produkcyjno-magazynowego Classic Sofa w Lidzbarku, w którym udział wzięli m. in. wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, wojewoda Artur Chojecki, starosta Paweł Cieśliński, burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek i prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Zbigniew Targowski. Gospodarzami uroczystości byli: prezes Zarządu Szynaka-Meble Sp. z o.o. Jan Szynaka i prezes Classic Sofa Jarosław Kornowski.

„To, że jest to inwestycja bardzo ważna dla naszego powiatu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, a jej realizacja przyczyni się do dynamicznego rozwoju gminy Lidzbark, powiatu działdowskiego i co za tym idzie, województwa warmińsko-mazurskiego.

Jestem przekonany, że ta inwestycja, jak i doświadczenia pracowników, będą inspiracją oraz  pomocą w dziele nakierowania naszej powiatowej gospodarki na nowe tory dynamicznego rozwoju, ponieważ bardzo potrzebujemy reindustrializacji oraz harmonijnego, zrównoważonego rozwoju poszczególnych branż, przede wszystkim produkcyjnych, sprzyjających tworzeniu i wdrażaniu technicznych innowacji – napisał w Liście Gratulacyjnym starosta Paweł Cieśliński.

Nowa fabryka kosztowała ponad 20 milionów złotych i docelowo zatrudni ok. 250 osób, niemniej zarząd firmy już planuje jej rozbudowę i o utworzeniu 150 kolejnych miejsc pracy.