Kultura, edukacja, sport 03.06.2019
Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Kempo Tai Jutsu

1 czerwca br. zostały zorganizowane po raz pierwszy w Uzdowie Otwarte Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików w Kempo Tai Jutsu, które jednocześnie stały się memoriałem poświęconym zawodnikowi, trenerowi i przyjacielowi klubu Piotrowi Pietnoczce. Organizatorem przedmiotowych zawodów byli: Uczniowski Klub Sportowy „UKS UZDOWO”, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Uzdowie, Parafia Miłosierdzia Bożego w Nidzicy oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Uzdowa. Przedmiotowe mistrzostwa udało się zrealizować na bardzo wysokim poziomie dzięki zaangażowaniu rodziców, zawodników „UKS UZDOWO” oraz mieszkańców Uzdowa, a także dzięki wsparciu naszych darczyńców oraz sponsorów, którym  serdecznie dziękujemy: Starostwo Powiatowe w Działdowie – wsparcie poprzez powierzenie zadania publicznego, Gmina Działdowo – wsparcie finansowe i materialne, Miasto Działdowo – patronat honorowy. Wsparły nas również firmy prywatne i instytucje tj.: „Dekorglass” Działdowo, DAR – Działdowska Agencja Rozwoju, Bank Spółdzielczy w Działdowie, „Eltrim” Ruszkowo, „NOW KAM” – Filice, „Fabryka Reklamy” Działdowo, Państwo Katarzyna i Piotr Dolińscy.

Na początku ceremonii otwarcia mistrzostw nastąpiło przywitanie wdowy po naszym przyjacielu Piotrze Barbary Pietnoczkom wraz z dziećmi Sarą i Dawidem. Następnie przywitano osobę, bez której nie byłoby tej imprezy, twórcę stylu Kempo Tai Jutsu Kancho Ryszarda Jóźwiaka. Później  odbył się pokaz kata z interpretacją mistrzów karate shotokan z shihanem Mirosławem Boguskim na czele z Klubu SHOTOKAN-KARATE-SPORT-COMBAT Warszawa. Przywitano również trenera Ełckiego Klubu VIET VO DAO shihana Sylwestra Jankowskiego, który przybył wraz ze swoimi uczniami oraz ich rodzicami na nasze mistrzostwa. Zawody rozgrywano w formule walk zapaśniczych dzieci i młodzieży. Wystąpiło w nich pięćdziesięcioro zawodniczek i zawodników w piętnastu kategoriach wagowych. Nasz klub „UKS UZDOWO” reprezentowany był przez dwudziestu sześciu zawodników i zawodniczek. Po zaciętych walkach trwających prawie cztery godziny, nasi zawodnicy zdobyli bardzo dużą ilość medali i pucharów. Medalistami Otwartych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików w Kempo Tai Jutsu zostali:

Waga poniżej 24 kg: Lena Kusik i Antoni Kopański – złote medale, Stanisław Bojarowski – brązowy medal;

Waga 25 – 29 kg: Zofia Koziarz – złoty medal, Laura Ożga – brązowy medal;

Waga 30 – 34 kg:  Aleksandra Kosek – srebrny medal;

Waga 35 – 40 kg: Zofia Kraśniewska– srebrny medal, Amadeusz Majewski – brązowy medal

Waga 41 – 46 kg – Maciej Kraśniewski – złoty medal, Jakub Zieliński – srebrny medal, Lena Maruszak i Piotr Duda – brązowe medale;

Waga 47 – 53 kg – Piotr Deptuła – srebrny medal;

Waga 54 – 60 kg – Szymon Kraśniewski – srebrny medal;

Waga powyżej 60 kg – Patryk Walkiewicz – złoty medal;

Wiktoria Rogozińska – srebrny medal; Jakub Lewandowski – brązowy medal.

Podczas przedmiotowych mistrzostw kancho Ryszard Jóźwiak wręczył wyróżnienia i certyfikaty za zdobycie kolejnych, wyższych stopni kyu w Kempo Tai Jutsu. Przedmiotowe laury otrzymało aż 10 zawodników „UKS UZDOWO”.

Na zakończenie Wójt Gminy Działdowo Pan Mirosław Zieliński wraz z innymi gośćmi wręczył puchary, medale i nagrody rzeczowe wszystkim zawodnikom biorącym udział w przedmiotowych mistrzostwach organizowanych po raz pierwszy w Uzdowie.

Nadesłali: Organizatorzy