Społeczeństwo i środowisko 07.05.2024
Pierwsza Sesja Rady Powiatu Działdowskiego nowej kadencji

7 maja br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Działdowie miała miejsce pierwsza sesja Rady Powiatu Działdowskiego nowej kadencji, prowadzona przez radnego-seniora Bronisława Mazurkiewicza. W trakcie sesji nowo wybrani radni, czyli: Krzysztof Aurast, Janusz Bielecki, Aneta Borkowska, Stanisław Dobracki, Dariusz Frejnik, Jarosław Gawenda, Izabella Gontarz, Andrzej Goszka, Hubert Jakubowski, Artur Jasionowski, Janusz Kaczmarek, Sylwester Kasprowicz, Grzegorz Kaszubski, Joanna Kolk, Bronisław Mazurkiewicz, Paweł Rutkowski, Michał Struzik i Elżbieta Węglewska, odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Nieobecnym na pierwszej sesji był Mirosław Łukaszewski, który będzie mógł odebrać zaświadczenie o wyborze i złożyć ślubowanie na kolejnej sesji.

Przewodniczącym rady został ponownie Michał Struzik, natomiast wiceprzewodniczącymi: Jarosław Gawenda i Dariusz Frejnik.

Powołano również Zarząd Powiatu Działdowskiego w składzie:

Paweł Cieśliński – starosta, wicestarosta Krzysztof Aurast – wicestarosta oraz Aneta Borkowska, Janusz Kaczmarek i Grzegorz Kaszubski – członkowie zarządu.

BP

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/