Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 29.03.2018
PIŁKARSKIE ZMAGANIA NA 60-LECIE SZKOŁY

28 marca br. w Hali Sportowej im. Polskich Olimpijczyków przy Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się trzeci już turniej z okazji 60-lecia „Dwójki”. Tym razem w szranki stanęli młodzi piłkarze z działdowskich podstawówek – uczniowie klas IV (rocznik 2007 i młodsi). W zmaganiach udział wzięło pięć zespołów, dwa ze Szkoły Podstawowej nr 3, dwa ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz gospodarze zmagań ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9.00, zespoły grały systemem każdy z każdym, a spotkanie trwało 2×10 minut. Mecze, jak to w futbolu dziecięcym, były dynamiczne, pełne emocji i zwrotów akcji. Padło wiele bramek, a kilka z nich można skwitować popularnym określeniem „stadiony świata”.

Galeria

Najlepszym zespołem okazała się pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 3, która zgromadziła na swoim koncie 10 punktów (3 zwycięstwa i jeden remis). Z 9 punktami na drugim miejscu uplasował się drugi zespół Szkoły Podstawowej nr 4. Na najniższym stopniu podium znalazł się pierwszy zespół z „Czwórki”. Tuż za podium uplasowali się gospodarze turnieju, czyli piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 2. Tabele zamknął drugi zespół z „Trójki”

Pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczyła uczestnikom wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. Agata Wrzecionowska.

Klasyfikacja końcowa:

Szkoła Podstawowa nr 3 I – 10 pkt.

Szkoła Podstawowa nr 4 II – 9 pkt.

Szkoła Podstawowa nr 4 I – 5 pkt.

Szkoła Podstawowa nr 2 – 3 pkt.

Szkoła Podstawowa nr 3 II – 1 pkt.

Galeria

Nadesłał: Kamil Chrzanowski

Dodał: Benedykt Perzyński