Kultura, edukacja, sport 27.10.2021
Podsumowanie IV MTB o Puchar Wójta Gminy Rybno

24 października 2021 r. na stadionie sportowym w Rybnie odbył się IV MTB o Puchar Wójta Gminy Rybno zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybnie we współpracy z Powiatem Działdowskim, Gminą Rybno oraz firmą chiptiming.pl. W zawodach wzięło udział aż 109 zawodników, którzy pokonywali trasę 30 lub 60 km.

Klasyfikacja końcowa 30 km OPEN mężczyzn:

1. Andrzej Kalich (Rypin) 01:09:57:51
  2. Jacek Baran (Prabuty) 01:09:57:61
  3. Paweł Kujawski (Nidzica) 01:09:58:53
  4. Adam Gałkowski (Ostróda) 01:09:58:74
  5. Sławomir Furmanek (Tczew) 01:12:10
  6. Szymon Standarski (Rybno) 01:17:37

Klasyfikacja końcowa 30 km OPEN kobiet:

1. Martyna Dykarska (Rypin) 01:30:11
  2. Agnieszka Fiszer (Brodnica) 01:35:41
  3. Maria Świerczyńska (Grudziądz) 01:37:24
  4. Otylia Rybińska (Brodnica) 01:37:53
  5. Karolina Krajewska (Rybno) 01:42:13

Klasyfikacja końcowa 60 km OPEN mężczyzn:

1. Karol Standarski (Gdańsk) 02:02:09:01
  2. Łukasz Lewicki (Brodnica) 02:02:09:47
  3. Kacper Bodenszac (Żuromin) 02:02:10

Klasyfikacja końcowa 60 km OPEN kobiet:

1. Elżbieta Nabakowska (Bydgoszcz) 02:38:02

Klasyfikacja wiekowa oraz wszystkie wyniki na: www.chiptiming.pl

Każdy zawodnik, który przejechał metę zawodów, otrzymał od organizatorów pamiątkowy medal. Podczas podsumowania dla najlepszych zawodników w kategoriach open oraz kategoriach wiekowych czekały dodatkowo statuetki oraz nagrody rzeczowe. Podsumowania dokonali: Kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie – Hanna Bem, Wójt Gminy Rybno – Tomasz Węgrzynowski, Przewodniczący Rady Gminy Rybno – Piotr Kornatowski, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Działdowskiego – Janusz Kaczmarek, Radna Gminy Rybno – Elżbieta Rozentalska, Sołtys wsi Grądy – Mirosław Remus, Sołtys sołectwa Kopaniarze/Wery – Czesław Mederski oraz Prezes Fundacji „Jezioro Pojednania” – Jerzy Samoń. Podczas podsumowania dla wszystkich zawodników oraz gości i kibiców został przygotowany przez pracowników OSiR-u oraz KGW Iskra Hartowiec pyszny poczęstunek.

Hanna Bem – Kierownik OSIR-u w Rybnie składa serdeczne podziękowania darczyńcom IV MTB: Lewiatan – P. Tanasiewicz – Rybno, Spiżarnia Smakosza K. Zieliński Żuromin, Wyroby Swojskie D. Chaberski – Skurpie, Kwaszarnia Ogórków E. Malinowski – Lubawa, Zaporsad  – Łukasz Zapora – Tuszewo. Podziękowania należą się także osobom, które pomogły w organizacji zawodów: Druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rybno, obsłudze medycznej, policji, pracownikom OSiR-u, portalom Moje Działdowo oraz Serwis informacyjny – Syla oraz firmie chiptiming.pl . Projekt dofinansowane ze środków Starostwa Powiatu Działdowskiego oraz z środków własnych Gminy Rybno i Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybnie.

Nadesłał:  Sylwester Kasprowicz

/zdjęcie główne przedstawia uczestników na starcie do wyścigu MTB/

Materiał filmowy: Marcin Ostrowski

Fot: Sylwester KasprowiczDodał: Benedykt Perzyński