Powiat Działdowski Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 21.09.2021
Podsumowanie IV Turnieju Szachowego – Memoriału Zbigniewa Szymczaka w Uzdowie

Turniej rozpoczął się od potwierdzania udziału przez startujących zawodników i minutą ciszy, którą uczczono pamięć po zmarłych: Zbigniewie Szymczaku oraz innych szachistach naszego województwa. Następnie o godzinie 10.20 nastąpiło uroczyste otwarcie turnieju przez Bożennę Szymczak, wdowę po zmarłym mistrzu. Chwilę później przemawiali poseł na Sejm RP Robert Gontarz, który objął memoriał swoim patronatem oraz prezes Warmińskiego – Mazurskiego Związku Szachowego Kamil Zapałowski, który wręczył Brązową Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego prezesowi Klubu UKS UZDOWO. Następnie przemawiali: przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Olsztynie Marek Kozłowski, przedstawiciel Szkoły Podstawowej w Uzdowie Jacek Szczepaniak i prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „UKS UZDOWO”.

Po czwartej rundzie wręczono nagrody dla naszych klubowiczów za zdobycie medali na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych: Annie Wasiłowskiej, Kacprowi Bieleckiego zdobywcom brązowych medali i  Maciejowi Kraśniewskiego, mistrzowi województwa, po szóstej rundzie wręczono nagrody specjalne „Szymki 2021” dla uczniów mistrza międzynarodowego Zbigniewa Szymczaka, zaś po dziewiątej – uroczyste zakończenie turnieju.

WYNIKI

  1. OPEN:

I miejsce – Krzysztof BUDREWICZ – Mistrz krajowy – Olsztyn

II m-ce – Michał KOZŁOWSKI – Pierwsza kategoria szachowa – Olsztyn

III m-ce – Mirosław GRABARCZYK – Arcymistrz  – Płock

IV m-ce – Szymon KRAŚNIEWSKI – Pierwsza kategoria szachowa – UKS UZDOWO

  1. KATEGORIE DODATKOWE:

– najlepsza kobieta – Wiktoria ZAPAŁOWSKA – Ostróda

– młodzik do 10 lat – Aleksander KOPACKI – Olsztyn

– młodziczka do 10 lat – Maja WOYTITZKI – Biskupiec

– junior do 14 lat  – Tomasz HARTLIŃSKI – Olsztyn

– juniorka do 14 lat – Anna KAWA – Olsztyn

– junior do 18 lat – Damian RUDZIŃSKI – Nidzica

– juniorka do 18 lat – Weronika KAZNOWSKA – Olsztyn

– mieszkanka Powiatu Działdowskiego – Zofia KRAŚNIEWSKA – Uzdowo

– mieszkaniec Powiatu Działdowskiego – Jan DĘBSKI – Działdowo

– mieszkanka Gminy Działdowo – Zofia KRAŚNIEWSKA – Uzdowo

– mieszkaniec Gminy Działdowo – Maciej KRAŚNIEWSKI – Uzdowo

– mieszkaniec Miasta Działdowa – Michał RETERSKI – Działdowo

– zawodniczka UKS UZDOWO – Oliwia SARBIEWSKA – Nidzica

– zawodnik UKS UZDOWO – Szymon KRAŚNIEWSKI – Uzdowo

– nestor pow. 55 lat – Stanisław SZEWCZYK – Morąg

– zawodniczka Parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy – Anna WASIŁOWSKA

– zawodnik Parafii Miłosierdzia Bożego w Nidzicy – Szymon SARBIEWSKI.

Nadesłał: Piotr Kraśniewski

Galeria

/zdjęcie główne przedstawia uczestników turnieju/

Dodał: Benedykt Perzyński