Kultura, edukacja, sport 09.11.2020
Podsumowanie XII Powiatowego Konkursu Astronomicznego „COPERNICUS”

W dniach 5 – 6 listopada 2020 roku w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego odbył się organizowany przez Powiat Działdowski XII Powiatowy Konkurs Astronomiczny „COPERNICUS”. Do udziału w konkursie przystąpiło 11 uczniów szkół podstawowych i 10 uczniów ze szkół średnich. Zawody, ze względu na sytuację epidemiologiczną, przeprowadzono wyłącznie w formule on-line. Pytania, formułę oraz regulamin konkursu opracowała przewodnicząca jury konkursowego, nauczycielka fizyki w lidzbarskim liceum, Joanna Piórkowska. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja konkursowa w składzie: Joanna Piórkowska, Marzena Margalska i Michał Świniarski.

Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu, który był przepustką do finału dla trzech najlepszych uczniów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Finał miał postać wideokonferencji: uczniowie odpowiadali na pytania, które widzieli w formie prezentacji na swoich ekranach.

Tegorocznymi laureatami XII Powiatowego Konkursu Astronomicznego „COPERNICUS” zostali:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Bartosz Bilski – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. T. Kościuszki w Lidzbarku

II miejsce – Hanna Błażyńska – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie

III miejsce – Weronika Linek– Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku

W kategorii szkół ponadpodstawowych:

I miejsce – Kacper Kopeć – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Działdowie

II miejsce – Paweł Piekarski– I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Działdowie

III miejsce – Jakub Malinowski – Liceum Ogólnokształcące im. bp. Jana Chrapka w Rybnie

Nadesłała: Paulina Sekita