Kultura, edukacja, sport 16.12.2019
Podwójny sukces młodych  baseballistów SP 2 Działdowo (Yankees)!

11 grudnia br. działdowscy baseballiści rozpoczęli sezon halowy Mistrzostwami Województwa SP Szkolnego Związku Sportowego i 11 Turniejem Mikołajkowym. W finale wojewódzkim zawodnicy działdowskiej „dwójki” wywalczyli srebrny medal, ulegając silnej ekipie SP Miłomłyn 4:7 i pokonując SP Tylice 11:2 /III m/ oraz SP Zajączkowo 8:7. 16-osobowa reprezentacja szkoły to zawodnicy klubu Yankees. Większość z nich rozpoczyna dopiero przygodę z baseballem i odniesiony sukces dobrze rokuje na przyszłość. Połowa zespołu to dziewczęta, które bardzo dobrze sobie radzą w walce z chłopcami. Najlepszą zawodniczką zespołu została wybrana Hanna Żóralska, ale cała drużyna spisała się na medal. Równolegle rozgrywany był 11 Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy z udziałem Orłów Gdańsk. W 11. Turnieju Mikołajkowym rozgrywanym w ramach klubów także zwyciężył zespół  z Miłomłyna przed Orłami Gdańsk i Yankeesami Działdowo. W meczu z Orłami Gdańsk /trenują od 3 lat/ nasi baseballiści ulegli ekipie znad morza 5:7, rozgrywając bardzo dobre spotkanie. Trzech zawodników rocznika 2008/9 otrzyma powołania do Kadry Województwa przeze mnie prowadzonej w roku 2020 wspólnie z trenerem Miłomłyna. Oczywiście droga do kadry jest otwarta dla wszystkich.

Skład  SP 2 Działdowo/Yankees Działdowo: Igor Balcerzak, Michał Pniewski, Kinga Kopańska, Hanna Żóralska, Milena Wrzecionowska, Aleksandra Jakóbowska, Marta Sawicka ,Milena Soćko, Olivier Wileński, Fabian Angowski, Filip Ważny, Kacper Nowakowski, Adrian Domeradzki, Julia Skibniewska, Karolina Chechłowska, Alan Wierzbicki. Trenerzy: Maria Szczypińska, Zdzisław Ziółkowski, asystent Nikodem Borowski. Zawody sędziowali juniorzy Yankees: Michał Kempka (sędzia główny), Igor Piotrowicz oraz Mateusz Łuczak.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Działdowie i UKS „Yankees” Działdowo, a zawody były współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Fundatorem pucharów i nagród był Starosta Działdowski, statuetek – klub Yankees oraz nagród promocyjnych miasta –  Burmistrz Miasta Działdowo. Organizatorzy dziękują za wsparcie rzeczowe zawodów.

Z ostatniej chwili: już zgłosili się kolejni chętni do gry w baseball z „dwójki” ale także zapraszam chętnych z innych szkół miasta i powiatu.

Organizator Zdzisław Ziółkowski

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński