Kultura, edukacja, sport 26.05.2023
Poznaj Polskę! – uczniowie działdowskiego Technikum nr 1 w Zakopanem i Wadowicach

Uczniowie Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Działdowie w ramach programu Poznaj Polskę w dniach 9-12 maja br. odwiedzili stolicę Tatr, Zakopane oraz Wadowice. W trakcie wycieczki uczniowie odwiedzili wszystkie punkty edukacyjne programu z zakresu Kultura i dziedzictwo narodowe. Przedsięwzięcie sfinansowane zostało w 20% ze środków Powiatu Działdowskiego i 80% ze środków MEiN.

Pierwszego dnia młodzież wraz z przewodnikiem Jerzym Gąsiennicą zwiedziła Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma”, Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego, Chałupę Gąsienniców Sobczaków oraz Willę Kolibę – Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Drugiego dnia wraz z przewodnikiem tatrzańskim uczniowie udali się na Rusinową Polanę oraz odwiedzili Sanktuarium Maryjne na Wiktorówkach wraz z symbolicznym cmentarzem upamiętniającym osoby, dla których góry były miejscem szczególnym w ich życiu. W Zakopanem młodzież zwiedziła Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach oraz Kościółek i Cmentarz na Pęksowym Brzysku. Odbyła również spacer po najstarszej ulicy Zakopanego zwanej starówką stolicy Tatr – ulicy Kościeliskiej, która słynie z zabytkowych domów i zagród góralskich w stylu zakopiańskim stworzonym przez Stanisława Witkiewicza.  Ostatniego dnia uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili rodzinne miasto Jana Pawła II  – Wadowice. Młodzież odbyła „Wycieczkę wspomnień kolejką wadowicką śladami ojca św. Jana Pawła II – Szlak Karola Wojtyły” oraz odwiedziła Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Informacja ZS nr 1 W Działdowie

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wycieczki/

Fot: ZS nr 1 w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński