Kultura, edukacja, sport 15.06.2022
Puchar Grunwaldu dla Yankees Działdowo

14 czerwca br. na boisku baseballowym „ Al. Koproski Stadium” w Działdowie przy ul. Świerkowej 1 odbyła się IX edycja Pucharu Grunwaldu. Bardzo dobrze wypadli Yankeesi Działdowo, zajmując 1 miejsce.

Już pierwszy mecz pokazał , że walka o tytuł najlepszej drużyny nie będzie łatwa. Przeciwnicy z Zajączkowa Lubawskiego to bardzo silny zespół. Początek meczu wyrównany ale z biegiem czasu bardzo dobra gra w ataku i obronie gospodarzy dała im wysokie zwycięstwo 17:8. Mimo porażki , zawodnicy z Zajączkowa pokazali, że są groźnym przeciwnikiem. W drugim meczu spotkały się zespoły z Miłomłyna. Lepsi okazali się występujący starsi koledzy, którzy pokonali „młodych” 8:0. Zwycięzcy walczą dalej i w trzecim meczu spotkali się z Yankeesami. Pierwszy zespół Lidera Miłomłyn należy do czołówki nie tylko wojewódzkiej i był w turnieju faworytem do złota. Początek meczu wyrównany z lekką przewagą Lidera, który wykorzystał błędy drużyny działdowskiej i objął prowadzenie 4:1. Pogoń gospodarzy doprowadziła do stanu 8:6, ale zabrakło czasu na wyrównanie. O klasyfikacji końcowej miał zadecydować mecz Zajączkowa z Miłomłynem. Faworyci do meczu podeszli zbyt pewnie, licząc na wysoką wygraną. Od początku meczu prowadzenie objęli baseballiści Zajączkowa 2:1, 4:2, grając doskonale w ataku i obronie. Przy stanie 5:5 mecz zaczął się od nowa. W ostatniej zmianie Miłomłyn objął prowadzenie 9:7 i był już pewny wygranej całym turnieju. Kończący mecz zawodnicy Zajączkowa pokazali, że walczyć trzeba do końca. Dwa doskonałe odbicia dały 3 pkt i zwycięstwo 10:9! Dzięki zwycięstwu Zajączkowa Yankeesom przypadło pierwsze miejsce w turnieju.

Tabela turnieju:

1 Yankees Działdowo

1. Lider Miłomłyn I
  2. Zajączkowo Lub.
  3. Lider Miłomłyn

Nagrody indywidualne:

MVP Turnieju: Milena Wrzecionowska /Yankees Działdowo/

Najlepsi zawodnicy zespołu:  Igor Balcerzak /Yankees Dzałdowo/, Wiktoria Markowska, Maciej Kowalski /Lider Miłomłyn/, Kacper Czajkowski /SP  Zajączkowo Lub./

Yankees Działdowo: Kinga Zdunkiewicz, Milena Wrzecionowska, Marta Sawicka, Aleksandra Jakóbowska,  Julia Skibniewska, Oskar Sobotka,  Igor Balcerzak, Michał Pniewski, Nikodem Borowski, Grzegorz Sieczczyński, Dominik Szulc. Trener: Zdzisław Ziółkowski.

Puchary i statuetki ufundował Powiat Działdowski, a medale i nagrody Klub Yankees Działdowo.

Nagrody wręczał przewodniczący Rady Powiatu Działdowskiego i dyrektor ZPO nr 2 w Działdowie Michał Struzik

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński