Kultura, edukacja, sport 19.02.2020
Puchar Starosty Działdowskiego w 8 Walentynkowym Turnieju  Baseballu  dla zespołu z Gdańska.

12 lutego br. w Działdowie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Walentynkowy baseballu o Puchar Starosty Działdowskiego, rozegrany w ramach obchodów 100-lecia przyłączenia Działdowszczyzny do Polski. W zawodach miały wziąć udział „Orły” Gdańsk /SP 86/, „Frygi”: Zajączkowo/ SP/, „Lider” Miłomłyn /SP/, Tylic /SSP/ i „Yankees „Działdowo /SP 2/, ale z przyczyn niezależnych nie dotarł zespół z Milomłyna.

Turniej rozpoczęli gospodarze meczem z Zajączkowem. Już po pierwszej zmianie objęli prowadzenie 4:1 , ale goście tanio skóry nie sprzedali. Końcówka meczu to bardzo dobra gra baseballistów z Zajączkowa i niewiele brakowało, aby wynik był niekorzystny dla gospodarzy. Zwycięstwo 11:8 nad trudnym przeciwnikiem napawało optymizmem. W drugim meczu Zajączkowo niespodziewanie pokonało silny zespół z Tylic 12:5 i tym samym nadal pozostawało w grze o prymat w turnieju. Faworyt turnieju „Orły” Gdańsk w swoim pierwszym meczu pokonali zespół z Tylic 9:2, prezentując dobrą i skuteczną grę. „Yankeesi” Działdowo zaś w drugim meczu zmierzyli się z Tylicami, które po dwóch porażkach liczyło na wygraną. Silny fizycznie zespół zagrał w końcu najlepszy mecz turnieju i pokonał  Yankeesów 11:7, co stworzyło skomplikowaną sytuację w tabeli zawodów. Teraz każdy miał szansę na 1 miejsce i wszystko zależało od meczu drużyny z Gdańska z Yankeesami Działdowo. Początek meczu był dobry dla Yankeesów 4:2, ale później sytuacja się odwróciła na korzyść gdańszczan, którzy dzięki obiegom objęli prowadzenie 7:4. Yankeesi nie dawali za wygraną i doprowadzili do stanu 7:8. Ostatnia zmiana miała zadecydować, kto wygra mecz i cały turniej. Niestety dwa błędy w obronie dały 2 punkty „Orłom” i wygraną 9:8. W ostatnim meczu niesieni falą zwycięstwa gdańszczanie pokonali zespół z Zajączkowa 9:0 i wygrali cały turniej. Yankeesi Działdowo zajęli 2 miejsce, co jest dla młodego zespołu, w którym grają dziewczęta z chłopcami, dużym sukcesem.

Tabela końcowa:

1.Orły Gdańsk /SP86/

2.Yankees Działdowo /SP2/

3.Fryga Zajączkowo Lub. /SP/

4.SSP Tylice

Najlepsi zawodnicy turnieju: Bartek Lepak /Gdańsk/, Igor Balcerzak i Michał Pniewski /Działdowo/, Szymon Perszke /Zajączkowo Lub./, Kacper Żurawski /Tylice/.

Skład Yankees Działdowo: Igor Balcerzak,   Michał Pniewski, Kinga Kopańska,  Hanna Żóralska, Milena Wrzecionowska, Aleksandra Jakóbowska, Marta Sawicka, Milena Soćko, Olivier Wileński, Filip Ważny,  Adrian Domeradzki, Julia Skibniewska,  Karolina Chechłowska, Alan Wierzbicki. Trenerzy: Maria Szczypińska, Zdzisław Ziółkowski

Turniej Walentynkowy był  takim ostatnim sprawdzianem przed największą imprezą nie tylko w Polsce , 20. Jubileuszowym Międzynarodowym Halowym Turniejem Baseballu „Działdowo Cup 2020” o Puchar Prezydenta RP i pod Patronatem Marszałka Województwa, a którego partnerami są Starosta Działdowski, Burmistrz Miasta Działdowo i Wójt Gminy Iłowo-Osada.

Organizatorzy dziękują Staroście Działdowskiemu  i sponsorom za pomoc w organizacji turnieju.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski

Fot: Z. ZiółkowskiDodał: Benedykt Perzyński