Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 24.12.2019
„Razem na Święta”!

W okresie przedświątecznym  Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji „Razem na Święta”. Projektowi temu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a udział w minionym roku wzięło ponad 6 tysięcy szkół w Polsce. W tym roku do grona placówek pomagających potrzebującym dołączyła także działdowska „Dwójka”. Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. Udział w projekcie zadeklarowali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, pod opieką Beaty Karczewskiej, oraz uczniowie Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunem jest Kamil Chrzanowski.

Galeria

Pierwszym etapem projektu było przygotowanie przez uczniów SP2 kartek świątecznych z życzeniami. Do tych prac przyłączyli się także uczniowie Przedszkola  nr 3, którzy podczas zajęć plastycznych w „Dwójce”  wykonywali kartki bożonarodzeniowe. Dzięki wspólnemu działaniu zebrano ponad 50 kartek. Przygotowane pocztówki świąteczne wraz z życzeniami zostały wykorzystane podczas trzeciego etapu projektu, jakim było wręczenie ich chorym w działdowskim szpitalu. W drugiej części akcji „Razem na Święta” uczniowie SU i SKC zaprosili na spotkanie przedświąteczne emerytowanych nauczycieli, którzy jeszcze nie tak dawno pracowali w „Dwójce”: p. Hannę Paprocką, p. Elżbietę Zakrzewską, p. Andrzeja Walaska i p. Zdzisława Ziółkowskiego. Niestety ze względów zdrowotnych na spotkaniu nie mogła pojawić się p. Elżbieta Łagowska, której cała społeczność szkolna życzy szybkiego powrotu do zdrowia i zaprasza w odwiedziny! Podczas spotkania były rozmowy, wspomnienia, a także wspólne śpiewanie nie tylko kolęd. Nie zabrakło także dyrekcji szkoły. Od nauczycieli uczniowie otrzymali koszyk słodyczy, a także rymowane życzenia świąteczne. Ostatnim etapem projektu było wręczenie, wcześniej przygotowanych kartek bożonarodzeniowych pacjentom działdowskiego szpitala. Dzięki gościnności dyrekcji szpitala    i paniom pielęgniarkom oddziałowym, uczennice Dwójki mogły wręczyć pocztówki pacjentom oddziału dziecięcego, reumatologicznego, kardiologicznego, wewnętrznego, a także pracownikom szpitala. Uśmiech, radość i pozytywne zaskoczenie jawiły się u każdego pacjenta i pracownika szpitala. Na koniec każdy wolontariusz „Dwójki” otrzymał czekoladowego Mikołaja od pań pielęgniarek oddziału dziecięcego. Dziękujemy tak paniom jak i dyrekcji szpitala!!!

Galeria

W projekcie udział wzięli: Martyna Majerska, Katarzyna Karczewska, Zuzanna Muszyńska, Oliwia Nowocińska, Milena Wrzecionowska, Zofia Stankiewicz, Joanna Krupska, Julia Łuczak, Iga Lewandowska, Maja Mądzelewska, Zofia Madej, Alicja Nadarzyńska, Łukasz Grosz, Maja Soboczyńska.

Galeria

Nadesłali: Beata Karczewska, Kamil Chrzanowski

Fot: SP 2Dodał: Benedykt Perzyński