Kultura, edukacja, sport 13.03.2023
Realizacja projektu „ECO ERA” przez uczniów działdowskiego II LO

Sześcioro uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Działdowie: Milena Panek, Larysa Pydynkowska, Dominika Pydynkowska, Sebastian Raczyło, Bartosz Bartnicki, Stanisław Przasnyski realizuje projekt „ECO ERA” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Wyżej wymieniona grupa młodzieży przeprowadziła dwie akcje: „Zrób swój szklany bidon’’. Odwiedzający Galerię Warmińską oraz obiekt handlowo – rozrywkowy Aura Centrum Olsztyna mogli dołączyć do wydarzenia – ozdobić szklany bidon, a następnie używać go na co dzień, zamiast plastikowych pojemników. Łącznie spersonalizowano pół tysiąca butelek, które podarował sponsor – Dekorglass Działdowo S.A. Akcja została przeprowadzona również dzięki takim sponsorom jak LogoDrug oraz Profil, którzy zapewnili materiały do dekoracji bidonów. Patronem medialnym całego przedsięwzięcia było Radio Eska.

Młodzież jednak nie zakończyła na tym swych działań. W ostatnich dniach przeprowadziła warsztaty: „Wyprawa na ekologiczne zakupy” w dwóch grupach sześciolatków z Przedszkola nr 4 w Działdowie oraz w czterech grupach pięcio- i sześciolatków z Przedszkola nr 5 w Działdowie. Na podsumowanie warsztatów przedszkolaki ozdobiły bawełniane torby, które zabiorą na następne zakupy z rodzicami!

Po przedszkolach nadszedł czas na działdowskie podstawówki: Szkołę Podstawową nr 3 im. Bronisława Malinowskiego oraz Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II. Łącznie w akcji: „Wolni od plastiku” wzięło udział ok. 200 uczniów klas 1-3. Podczas warsztatów dekorowano bawełniane torby bądź szklane bidony.

Młodzież skupiona wokół projektu ,,ECO ERA’’ nie ustawała w nawiązywaniu  współpracy z kolejnymi instytucjami i firmami, m.in. z II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Działdowie, z Ziają oraz z Drugim Sortem.

Przed nimi „Wilki”, czyli nagrody olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Trzymamy kciuki za naszą kreatywną i ambitną młodzież!

Informacja: II LO w Działdowie

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzeń/

Fot: II LO w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński