Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 10.10.2023
Realizacja projektu Erasmus+ w działdowskim ZSZ nr 1

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Działdowie zrealizował w roku 2023 akredytowany projekt w programie Erasmus+, dotyczący mobilności osób uczących się oraz pracowników w sektorze „Kształcenie i szkolenie zawodowe”. W projekcie wzięło udział 23 uczniów technikum, którzy odbyli 2-tygodniowe staże w Grecji oraz w Niemczech, 4 nauczycieli, koordynator projektu oraz dyrektor szkoły.

Celem projektu było umożliwienie uczniom zdobycie kompetencji i umiejętności potrzebnych na międzynarodowym rynku pracy, tj. kompetencji zawodowych w swojej branży, znajomości języka angielskiego w branży logistycznej, mechatronicznej i poligraficznej, rozwijania kompetencji personalnych i społecznych takich jak samodzielność, aktywność, praca w zespole, motywacja do uczestnictwa w kształceniu przez całe życie.

Swoje umiejętności zawodowe doskonalili również nauczyciele, którzy wzięli udział w stażach job shadowing, polegających na obserwacji pracy w zagranicznych placówkach kształcenia zawodowego. Dyrektor szkoły oraz koordynator uczestniczyli w wizycie przygotowawczej.

Podsumowaniem projektu była prezentacja rezultatów na spotkaniu z dyrektorem, nauczycielami, rodzicami oraz uczniami, które odbyło się w ZSZ nr 1 w Działdowie.

Całkowita kwota dofinansowania wyniosła 46 989,00 Euro.

W roku 2024 kolejna grupa uczniów i nauczycieli weźmie udział w stażach i szkoleniach oferowanych przez program Erasmus+ w Unii Europejskiej.

 Nadesłała: Beata Cichocka

 /zdjęcie główne przedstawia uczestniczki stażu/

Galeria

Fot: ZSZ nr 1 w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński