Kultura, edukacja, sport 20.09.2022
Remis Yankees Działdowo z Dębami Osielsko w dwumeczu 1 ligi

18 września br. drużyna Yankees Działdowo na „Al Koproski Baseball Stadium” podejmowała Dęby Osielsko. Zespół przez ostatnie lata występował z powodzeniem w Ekstralidze baseballu, odnosząc wielkie sukcesy. Dopiero rok 2021, okres pandemii, spowodował spadek drużyny spod Bydgoszczy do 1 ligi, Baseballiści z Osielska liczą na jednak na szybki powrót do Ekstraligi, dlatego przyjechali do Działdowa po zwycięstwa w dwumeczu. Yankeesi również walczą o awans, ale w tym roku nie są faworytami tym bardziej, że do meczu z Dębami przystąpili w osłabionym składzie, bez Pawła Karbowskiego, Kamila Olichwiera i Adama Wityczyna.

Początek pierwszego meczu pokazał, że gości interesują tylko zwycięstwa. Po 2 zmianach i dwóch home-runach goście objęli wysokie prowadzenie 6:0. Dzięki szybkiej reakcji trenera, który wprowadził na „górkę” miotacza Mateusza Banacha, gra się odmieniła na korzyść Yankees. Właśnie Mateusz wybił home-runa za 3 pkt., potem jeszcze 2 za 1 pkt, popisując się hat trickiem. Pozostali zawodnicy nie byli gorsi: home-run Macieja Wróblewskiego i kolejne zdobyte punkty doprowadziły do prowadzenia baseballistów działdowskich i ostatecznie do zwycięstwa nad Dębami 16:10.

O godz. 14.00 rozpoczęło się drugie spotkanie. W drugiej zmianie, przy wyniku 0:1, zszedł z boiska kontuzjowany Mateusz Banach. Mimo to Yankeesi grali nadal na wysokim poziomie, zwłaszcza występujący na „górce” miotacza Łukasz Przybułek, który nie pozwolił „Dębom” na dobre odbicia. Po 5 zmianach wynik meczu był remisowy 3:3. 6 zmianę doskonale zaczęli Yankeesi, obejmując prowadzenie 6:3 a home-runem popisał się Daniel Wójcik, jednak goście pokazali że forma ekstraligowa powraca w najważniejszych momentach. Trzy wybicia na  home-run dały im 6 pkt. i prowadzenie przed ostatnią zmianą 9:6 W 7 zmianie osłabieni gospodarze nie zdobyli punktów i mecz zakończył się zwycięstwem gości 9:6.

Yankeesi, których czeka mecz z Centaurami Warszawa II, nadal mają szanse na awans do Ekstraligi.

Skład Yankees: Mateusz Banach, Marcin Morawski, Bartosz Gajtkowski /kapitan drużyny/, Damian Zaczkowski, Wiktor Prado, Daniel Wójcik, Mateusz Przybułek, Grzegorz, Łątkowski, Daniel Gruszczyński, Maciej Wróblewski /grający trener/. Coach manager Zdzisław Ziółkowski.

Tabela 1 ligi:

1. Ekobud Stal Kutno II
  2. Rawa Katowice
  3. Yankees Działdowo
  4. Centaury Warszawa II
  5. Dęby Osielsko

Dziękujemy Samorządowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Gminie Miasto Działdowo za wsparcie udziału  Yankees Działdowo w rozgrywkach 1 ligi baseballu.

#OdkrywajWarmieiMazury

#mazurytravel