Powiat Działdowski

A- A+

Kultura, edukacja, sport 24.05.2023
Reprezentacja lidzbarskich licealistów na podium Spartakiady Sportowo-Obronnej Klas Mundurowych!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. K. Baczyńskiego w Lidzbarku Dawid Łoziński, Filip Gil, Paweł Graszek, Kacper Kraszewski i Julia Górska reprezentowali Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły podczas Spartakiady Sportowo-Obronnej Klas Mundurowych w Olsztynie.

Do rywalizacji na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie przystąpiło 9 drużyn reprezentujących szkoły pretendujące do utworzenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego i 12 reprezentacji OPW. Nasi uczniowie strzelali z karabinka GROT, z laserowych pistoletów sportowych i markerów Paintball. Ostatnią konkurencją w tej kategorii były skłony tułowia w przód w czasie 1 minuty. Finalnie w kategorii szkół pretendujących do utworzenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego nasi uczniowie zajęli 3. miejsce.

Organizatorami Spartakiady byli: Ośrodek Zamiejscowy Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Olsztynie, Komenda Wojewódzka Policji, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, 16 Dywizja Zmechanizowana oraz Polski Związek Łowiecki.

Celem imprezy było nie tylko uczczenie przypadającego 21 maja Dnia Kadeta, ale także wyłonienie najlepszych drużyn wśród szkół pretendujących do OPW oraz m.in. promowanie ochotniczych form służby wojskowej i przybliżenie młodemu pokoleniu służby w policji.

Informacja: ZS w Lidzbarku

/zdjęcie główne przedstawia grupę młodych mężczyzn/

Galeria

Fot: ZS w LidzbarkuDodał: Benedykt Perzyński