Turystyka 19.10.2023
Rozpoczęto nabór do III edycji konkursu Polskie Marki Turystyczne

Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Polską Organizacją Turystyczną zaprasza do udziału w III edycji konkursu Polskie Marki Turystyczne., popularyzującym miejsca, które warto odwiedzić w Polsce.

Polskie Marki Turystyczne jest programem, który dale możliwość podjęcia współpracy na rzecz popularyzacji godnych polecenia i wartych odwiedzenia miejsc oraz promocji dobrych praktyk w obszarze turystyki. Ideą projektu jest stworzenie katalogu najbardziej atrakcyjnych, profesjonalnie zarządzanych regionów Polski. Marka Turystyczna powinna być łatwo identyfikowalna przez turystów i wyróżniać się z oferty rynkowej, reprezentując wysoki poziom jakości oraz skutecznie pobudzając ruch turystyczny na danym obszarze.

Swój udział w konkursie mogą zgłaszać stowarzyszenia, fundacje, jednostki samorządu terytorialnego, związki jednostek samorządu terytorialnego, które prowadzą działalność na terenie Polski. Laureaci tytułu „Polska Marka Turystyczna” zostaną włączeni w wybrane działania promocyjne prowadzone przez Polską Organizację Turystyczną na rynku krajowym, w tym będą promowani na dedykowanych profilach Polskich Marek Turystycznych oraz na profilach mediów społecznościowych prowadzonych przez POT. Zarządcy Polskich Marek Turystycznych będą mogli skorzystać z przeznaczonych dla nich szkoleń oraz warsztatów.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie internetowej: https://www.polskiemarkiturystyczne.gov.pl/

Termin zgłoszeń upływa z dniem 16 listopada 2023 br.

/zdjęcie główne przedstawia plakat informujący o konkursie/