Kultura, edukacja, sport 07.03.2022
Solidarni z Ukrainą. IX Ogólnopolski Walentynkowy Turnieju w Baseballu

1 marca 2022 r. w hali sportowej ZSO Nr 2 w Działdowie odbył się zaległy IX Ogólnopolski Turniej Walentynkowy w Baseballu o Puchar Prezesa Klubu Zbigniewa Młodawskiego z udziałem Orłów Gdańsk, Lidera Miłomłyn, Frygi Zajączkowo i gospodarzy Yankees Działdowo. Zespoły rozegrały ten turniej nie dla wyniku ale „dla Ukrainy”, natomiast wciągając na maszty flagi Polski i Ukrainy, oddali hołd Ukraińcom walczącym z rosyjskimi agresorami. Przypomnę, że od lat na turnieje organizowane przez klub Yankees Działdowo przyjeżdżają zawodnicy z Ukrainy m.in. z Odessy, Kijowa, Równego, Mikołajewa, Kirowogradu (Kropywnycki) i w tym roku też zgłosiły się  4 drużyny na XXI Międzynarodowy Halowy Turniej Baseballu „Działdowo Cup 2022”.

Same zawody odbyły się w nowym terminie na prośbę ekip uczestniczących, zabrakło tylko Warszawy. Z sukcesem walczyli Yankeesi Działdowo, którzy zajęli II miejsce. Turniej był bardzo wyrównany, a o kolejności miejsc zadecydowały małe punkty.

Tabela końcowa:

1. Lider Miłomłyn
  2. Yankees Działdowo
  3. Fryga Zajączkowo
  4. Orły Gdańsk

Skład Yankeesów Działdowo: Milena Wrzecionowska, Marta Sawicka, Kinga Zdunkiewicz, Igor Balcerzak, Julia Skibniewska, Michał Pniewski, Nikodem Borowski, Kacper Nowakowski, Grzegorz Sieczczyński, Oskar Sobotka, Adrian Domeradzki, Dominik Szulc. Trener Zdzisław Ziółkowski.

Najlepsi zawodnicy turnieju :Paweł Szajdek, Maja Ulatowska /Lider Miłomłyn/, Nikodem Borowski, Igor Balcerzak /Yankees Działdowo/, Kacper Czajkowski, Karol Ruciński /Fryga Zajączkowo/,  Szymon Żabierek /Orły Gdańsk/.

Nagrody wręczali: wicedyrektor ZPO Nr 2 Katarzyna Guzicka  i prezes klubu Yankees Zbigniew Młodawski. Dziękujemy za pomoc Dyrekcji szkoły ,opiece medycznej, pracownikom hali sportowej i nauczycielom wychowania fizycznego.

Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Yankees” Działdowo.

Nadesłał: Zdzisław Ziółkowski