Społeczeństwo i środowisko 31.05.2024
Spotkanie z Markiem Michalakiem w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Działdowie

28 maja br. w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Działdowie odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem, pedagogiem, wychowawcą, nauczycielem akademickim, działaczem społecznym, wieloletnim Rzecznikiem Praw Dziecka i Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Uczniowie z działdowskich szkół ponadpodstawowych i podstawowych mieli okazję uczestniczyć w dyskusji na temat wartości, jakimi należy kierować się w życiu. Marek Michalak podkreślał, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Opowiadał o tym,  jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem książek i o początkach nieudanych prób tworzenia dla najmłodszych. Na zakończenie spotkania autor podpisywał swoje książki. Książki Marka Michalaka dostępne w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Działdowie przy ul. Wolności 64 (budynek MDK).

Nadesłała: Magdalena Bartołd

Fot: PBP w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński