Kultura, edukacja, sport 25.05.2022
SUKCES UCZNIÓW II LO W DZIAŁDOWIE W FINALE OLIMPIADY „ZWOLNIENI Z TEORII”

W roku szkolnym 2021/2022 II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Działdowie wzięło udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Olimpiada polegała na zaangażowaniu uczniów w działania społeczne oraz wspiera rozwój  kompetencji przyszłości. Uczniowie naszej szkoły zostali finalistami ogólnopolskiej olimpiady, realizując projekt społeczny EcoEra. Miał on na celu uświadomienie i uwrażliwienie społeczności lokalnej na problemy związane z dbałością o środowisko naturalne w życiu codziennym. Projekt trafił do licznej grupy beneficjentów. W tym roku w ramach tej olimpiady realizowane było ponad 5 tysięcy projektów. Nasi uczniowie zostali wyróżnieni 292 miejscem w kraju i 12 miejscem w województwie warmińsko-mazurskim. Zdobywając tytuł finalistów nasi uczniowie uzyskali, również międzynarodowy certyfikat zarządzania projektem. Dzięki sfinansowaniu przez Powiat Działdowski przejazdu na Wielki Finał, który odbył się 19 maja 2022 roku w Warszawie, mogliśmy w pełni świętować razem z uczniami ich sukces.

W wyjeździe wzięli udział finaliści olimpiady:

Milena Panek, Dominika Pydynkowska, Larysa Pydynkowska, Sebastian Raczyło, Bartosz Bartnicki, Stanisław Przasnyski (są to uczniowie klas drugich naszego liceum) oraz dyrektor szkoły Ewa Raciborska i koordynator projektu Monika Bourdon.

Oto kilka danych z podsumowania finału w Warszawie:

87% uczniów uważa, że w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii rozwinęło kompetencję rozwiązywania problemów poprzez realizację projektu społecznego

90% uczniów uważa, że rozwinęło umiejętność wykorzystywania wiedzy w praktyce. Umieją to dzięki realizacji projektu społecznego

90% uczniów uważa, że rozwinęło umiejętność pracy w grupie poprzez realizację projektu społecznego.

Nadesłała: Dorota Żujewska

/zdjęcie główne przedstawia uczestników wydarzenia/

Fot: II LO w DziałdowieDodał: Benedykt Perzyński