Społeczeństwo i środowisko 10.12.2021
Lubimy ludzi. Szlachetna Paczka 2021 w powiecie działdowskim

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce, łączący tych wszystkich, którzy chcą zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka zmagającego się z życiowymi trudnościami. Okazało się, że w 2021 roku Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, ponieważ w tym trudnym czasie, obciążonym pandemią i społecznymi problemami, potrzebujących jest więcej niż w poprzednich latach.

W tym roku do akcji Szlachetna Paczka ponownie dołączyli: Zarząd Powiatu Działdowskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Działdowie we współpracy ze społecznością Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie–Osadzie. Cieszymy się bardzo, że udało nam się spełnić wszystkie potrzeby rodziny, a nie tylko te podstawowe. Jesteśmy solidarni i pomagamy.

We wspólnie przygotowanej paczce znalazły się artykuły żywnościowe, odzież, środki czystości, wyposażenie mieszkania, drewno na opał oraz inne świąteczne upominki. Przygotowana paczka, a wraz z nią uwaga i obecność drugiego człowieka, w „Weekend Cudów” (11-12 grudnia) trafi do samotnej seniorki naszego powiatu, znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej.

Zarząd Powiatu Działdowskiego, pracownicy Starostwa Powiatowego w Działdowie oraz społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie–Osadzie wzięli udział w tak szczytnym przedsięwzięciu z potrzeby podzielenia się z tymi, którzy mają trudniej, dlatego wszyscy z chęcią zaangażowali się w to wyjątkowe święto dobroczynności, by pomóc osobie dotkniętej problemami zdrowotnymi oraz trudną, niezawinioną sytuacją materialną.